• Piektdiena, 2017. gada 23. jūnijs
  • Vārda diena: Līga
  • Rīgā +13.3°C, ZR vējš 0.9m/s, 756mm Hg, 69%

Latvijas labāko koru sacensības «Latvija dzied!» LTV tiešraidē!

Eiropa dzied

Latvijas Televīzijas (LTV) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un nodibinājumu „Rīga 2014” veidotajā projektā „Latvija dzied!” uzvarējis Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla”, kas pārstāvēs Latviju Eiropas koru sadziedāšanās festivālā Vīnē 9. maijā. Laureātu noteica skatītāju telefonbalsojums un žūrijas – diriģenta, Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā, grupas „Instrumenti” mūziķa Jāņa Šipkēvica un aktrises, režisores Rēzijas Kalniņas – vērtējums. Uzvarētāju sniegumu kopā ar Eiropas izcilākajiem koriem televīzijas skatītājiem būs iespēja vērot LTV tiešraidē no Vīnes 9. maijā.

Latvijas koru sacensībā „Latvija dzied!” piedalījās 2013. gada XXV Vispārējo Dziesmu un XV Deju svētku Koru konkursa „Koru kari” uzvarētāji – Lielās balvas pirmās un otrās vietas ieguvēji kori „Sōla”, „Balsis”, „Maska”, „Emīla Dārziņa jauktais koris” (bijušais “Swedbank koris”) un „Austrums” (koris „Kamēr” aizņemtības dēļ sacensībās piedalīties nevarēja). Katrs koris nacionālās atlases konkursā uzstājās ar vienu latviešu tautasdziesmu un autordziesmu pēc pašu izvēles. Sacensību tiešraidi vadīja LTV žurnālisti Karīna Rubene un Edgars Raginskis. Projektu atbalsta Eiropas Komisija.

Eiropas Raidorganizāciju apvienība organizē Eiropas valstu labāko jaukto koru sadziedāšanās pasākumu Vīnē 2014. gada 9. maijā – Eiropas dienā. Pasākums tiek organizēts ar mērķi aktualizēt Eiropas koru kultūras tradīcijas iespējami plašākā auditorijā, veicinot sadarbību un stimulējot vēlmi izzināt dažādo Eiropas valstu kultūras mantojumu.

Komentāri (2)

Ilze Rokpelne
Latvijas labāko koru sniegums kā vienmēr lielisks, tikai kāpēc netika parādīti balsošanas rezultāti? Tomēr interesēja, kā ir sadalījies kopējais vērtējums pēc žūrijas un skatītājiem 50/50. Skatītāju balsojums likās nevajadzīgs. :(
Arnis Vilemsons
Gan Dārziņkori,gan BALSIS pārstāvēs koru mazākais,skaistākais un mīļākais Soprāniņš! :* :* :*

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Eiropa dzied!

Eiropa dzied

Latvija dzied! Apbalvošana 1

Eiropa dzied

Latvija dzied! 1

Eiropa dzied