• Trešdiena, 2017. gada 20. septembris
  • Vārda diena: Marianna, Ginters, Guntra
  • Rīgā +9.4°C, D vējš 1.3m/s, 761mm Hg, 88%

„Personība. 100 g kultūras”. Kristaps Grasis

Personība. 100g kultūras

Kristaps Grasis zina piecas valodas, bet domā latviski,  kaut arī Latvijā nekad nav dzīvojis. Viņš ir dzīvojis Zviedrijā, Francijā, Austrālijā, bet šobrīd viņa dzīvesvieta ir Vācija.  „Vecās trimdas” trešās paaudzes latvietis pirmo reizi Latvijā ieradās Atmodas laikā. Daudzi atceras  Kristapa uzstāšanos „Mikrofona aptaujā” 1988. gadā kopā ar tēvu -  fokloristu un valodnieku Austri Grasi. Slaidais gaišmatis ar vienu auskaru, dziedot dziesmu „Zeme, zeme”, ļāva ticēt, ka latvieši ir viena tauta, lai kur dzīvotu.

Šodien Kristaps ir Eiropas latviešu apvienības vadītājs. Jūlijā viņš vadīja pirmo Eiropā dzīvojošo latviešu kongresu, kas notika Rīgā un Stokholmā. Kristapa mērķi ir cīņa par diasporas izglītību, latviešu valodas un  tradīciju mācīšanu bērnu dārzos, kā arī ārzemju latviešu izglītošana.

Tomēr, pirmkārt, viņš ir mūziķis - akadēmiski izglītots ģitārists, kurš muzicē dažādos sastāvos, arī kopā ar savu sievu- flautisti Lieni Sējāni.

Ikdienā Kristaps vada mūzikas skolu Bonnā un audzina trīs bērnus. Viņš mēdz teikt : „Man  ir trīs svarīgi iemesli darboties latviešu sabiedrībā, un tie ir mani dēli”. 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Personība. 100g kultūras. Mūziķis Ingus Ulmanis

Personība. 100g kultūras

„Personība. 100 g kultūras”. Kristaps Grasis

Personība. 100g kultūras
Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Režisore un aktrise Indra Roga

Personība. 100g kultūras

Personība.100g kultūras. Artūrs Skrastiņš

Personība. 100g kultūras