• Otrdiena, 2017. gada 21. novembris
  • Vārda diena: Andis, Zeltīte
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 755mm Hg, 0%

TV PIRMIZRĀDE! Dokumentālā filma. «Atbrīvošanas diena»

Dokumentālās filmas

2015. gada augustā notika kaut kas vēl nebijis. Visizolētākajā valstī pasaulē, kur visu kontrolē sistēma, ieradās skandaloza rokgrupa no Rietumiem, kuru radītā enerģija spēj pacelt pusdebešķīgos augstumos. Tā bija mitoloģiska tikšanās, ko var salīdzināt ar ķīmiska reakciju. Viens tās elements ir grupa Laibach – rokmūziķi, kuri uzauguši diktatoriskajā Dienvidslāvijā, un savā mākslā joprojām iemieso totalitārisma iedvesmotu tēlu sistēmu. Otrs elements – Ziemeļkorejas publika, kas nekad mūžā nav dzirdējusi rokmūziku, jo viņu sistēmā tādas vienkārši nav bijis. 

Trešais elements ir šī unikālā eksperimenta autors, kurš spēlē pusdieva lomu, jo gan mūziķu grupa, gan viesus uzņemošā korejiešu brigāde ir spiesta paklausīt tikai viņam.

Filmas pasaules pirmizrāde notika prestižajā dokumentālo filmu festivālā IDFA, Amsterdamā, Latvijas pirmizrāde kinoteātros – 2017. gada 24. martā.

Par filmu recenzijas publicējuši nozīmīgie pasaules mediji «Variety» (ASV), «The Guardian» (Lielbritānija), mūzikas žurnāli «MOJO» (Lielbritānija) un «Rolling Stone» (ASV).

Atbrīvošanas diena,

Rež. Uģis Olte, Morten Traviks

Latvija, Norvēģija

2016

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!