• Pirmdiena, 2017. gada 23. oktobris
  • Vārda diena: Daina, Dainida, Dainis
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 764mm Hg, 0%

Personība. 100g Kultūras. Aktrise Lilita Ozoliņa

Personība. 100g kultūras

Kino un skatuve kļuva par viņas dzīvi, atstājot atmiņās jaunības dienu sapni par medicīnu.  Jau pirmajā kino lomā režisors Aloizs Brenčs atklāja Lilitas Ozoliņas šarmanto un mazliet stindzinošo skatienu, kas publikai neļauj atraut acis no ekrāna. Nosaukt to par sievišķīgu skaistumu – tas būtu par maz.  

Vai režisors nojauta, ka pēc gadiem Marta ar savu «Ilgo ceļu kāpās»  kļūs par stiprās latviešu sievietes etalonu tolaik miljonos mērāmai filmas skatītāju publikai?

Vai Lilita Ozoliņa apzinājās, ka  loma ir kļuvusi par viņas otro «es» Viņa bija un ir brīnišķīga kino aktrise, jo kamera spēj fiksēt katru vissīkāko niansi un emocijas  viņas sejā.

Aktrises nopietnākais darbs vienmēr ir bijis teātris kopā ar partneriem un režisoriem, kuri uzdrošinājās lauzt stereotipus – Pēteris Pētersons, Gunārs Cilinskis, Kārlis Auškāps, Romans Kozaks.

Izrādi « Nāves deja» Lilita ozoliņa nospēlēja pat ar lauztu kāju. Sapņos Lilita vienmēr spējusi lidot, pacelties pāri visām bailēm. Garāmgājēji uz ielas, ziedu pārdevējas uz Valdemāra ielas stūra pazīst viņu pēc gaitas un tālumā vērstā skatiena. Lilitai Ozoliņa lepojas ar savu dzimtu, kurā sievietes vienmēr bijušas stipras.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Personība.100g kultūras. Zigmars Liepiņš

Personība. 100g kultūras
Anotācija

Personība. 100g Kultūras. Kārlis Kazāks

Personība. 100g kultūras

Personība.100g kultūras: «Spēks un trauslums. Egons Dombrovskis»

Personība. 100g kultūras
Anotācija

Personība.100g kultūras. Zigmars Liepiņš

Personība. 100g kultūras

Personība.100g kultūras. Maija Tabaka. Paradīzes putna lidojums

Personība. 100g kultūras