• Piektdiena, 2021. gada 5. marts
  • Vārda diena: Aurora, Austra
  • Rīgā mākoņains, -2 °C, Z/ZR vējš, 3,60m/s
LSM Bērnistaba

“100 g kultūras diskusijā” sarunāsies par pandēmijas ietekmi uz sabiedrības ikdienu, tradīcijām un kultūras norisēm

 

Laikā, kad Covid-19 krīze radījusi straujas pārmaiņas mūsu visu dzīvē, Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcija uzsākusi sen lolotu projektu – interneta formāta pārraidi “100 g kultūras diskusija”. Jaunās diskusijas reizi mēnesī būs tiešraidē vērojamas portālā LSM.lv un LTV Kultūras raidījumu redakcijas Facebook lapā “100 g kultūras”, kur tiešraides režīmā skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem. Pirmā diskusija būs vērojama jau 26. martā. To vadīs LTV žurnāliste Gunta Gaidamaviča, un tā būs veltīta pavisam aktuālam jautājumam ar skatu nākotnē – dzīvei pēc pandēmijas.

Lai arī šobrīd esam vīrusa izraisītās krīzes vidū, saruna var palīdzēt labāk sagatavoties dzīvei pēc pandēmijas. Jo jau tagad ir skaidrs, ka šābrīža ierobežojumi un izaicinājumi, ar ko saskaras ikviens Latvijas iedzīvotājs, radīs kādas sekas nākotnē. Par to, kādas tieši, vēl ir pāragri spriest, tomēr jau tagad ir skaidrs, ka tās skar un skars mūsu ikdienu, saziņu, tradīcijas un kultūras norises visplašākajā izpratnē. Pirmajā diskusijā par šiem jautājumiem sarunāsies sociālantropoloģe Agnese Cimdiņa, filozofs Artis Svece, pedagogs un žurnālists Imants Frederiks Ozols un digitālo risinājumu speciālists, “Mobilly” vadītājs Ģirts Slaviņš. Diskusiju vadīs LTV žurnāliste Gunta Gaidamaviča.

Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle ir pārliecināta, ka kultūras diskusija tieši šobrīd ir akūti nepieciešams žanrs. “Tas dod cilvēkiem iespēju iedziļināties un atrast atbildes uz urdošiem jautājumiem! Televīzijas raidījumos garākām pārdomām un filosofijai bieži pietrūkst laika, jo ētera minūtes mūs ierobežo,” skaidro Ieva. Interneta diskusija ļauj darboties brīvāk un droši iedziļināties garākā sarunā kā ar sarunas viesiem, tā skatītājiem. “Būtībā šī diskusija ir turpinājums kādreizējā “100 g kultūras” studijā aizsāktam formātam. Šobrīd nevēlamies ierobežot tēmu loku – turpmākajās diskusijās līdzās kultūras jautājumiem, pieskarsimies arī socioloģijai, filosofijai, antropoloģijai un citām zinātnēm, kas palīdz mums izprast sevi un situāciju, kādā visi esam nonākusi šobrīd un kādā būsim rīt,” atklāj redakcijas vadītāja.

“100 g kultūras diskusija. Dzīve pēc pandēmijas” – 26. martā plkst. 11.00 portālā LSM.lv un LTV kultūras raidījumiem veltītajā Facebook lapā “100 g kultūras” (@simtsgramikulturas).

“100 g kultūras diskusija” būs vērojama reizi mēnesī. To būs iespējams skatīties tiešraidē vai ierakstā portālā LSM.lv, Facebook lapā “100 g kultūras” un Latvijas Televīzijas Youtube kanālā.  Informācija par sarunu tēmām un norises laikiem būs pieejama “100 g kultūras” sociālo mediju kontos. Diskusiju veido LTV raidījuma “Kultūršoks” komanda – žurnālistes Gunta Gaidamaviča, Henrieta Verhoustinska un Zane Brikmane.