• Ceturtdiena, 2018. gada 18. janvāris
  • Vārda diena: Antis, Antons, Antonijs
  • Rīgā -1.3°C, DA vējš 0.4m/s, 748mm Hg, 88%
LSM Bērnistaba

Noraidīta LNT prasība tiesā pret LTV par rīta raidījuma “900 sekundes” formāta atdarināšanu

 

Šī gada 9. februārī Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pilnībā noraidīja “Latvijas Neatkarīgās Televīzijas” (LNT) prasību pret “Latvijas Televīziju” (LTV) par autortiesību un negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpumu, piedzenot no LNT tiesāšanās izdevumus, kas radušies LTV. LNT ir tiesības spriedumu pārsūdzēt 20 dienu laikā.

“Ziņas ir informatīvās telpas gaiss un ūdens, tiesības uz to pasniegšanas veidu nevar piederēt vienai personai, jo ziņas ir pastāvējušas jau kopš televīzijas industrijas pirmsākumiem. LTV kā līderim ziņu raidījumu daudzveidībā un apjomā nav nepieciešams atdarināt citas televīzijas Latvijā. Mūsu paraugs ir pasaules vadošie ziņu kanāli, tādi kā BBC vai CNN,” saka LTV Valdes loceklis satura attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs.

Jau ziņots, ka “MTG TV Latvia” (MTG) kanāla “Latvijas Neatkarīgā Televīzija” (LNT) vadība vērsās Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā, apgalvojot, ka LTV1 esot atdarinājusi LNT rīta ziņu raidījuma "900 sekundes" formātu. Pēc LNT pieteikuma tika ierosināta tiesvedība un lieta tika izskatīta pirmās instances tiesā.

LNT savā iesniegumā tiesai atzīmēja, ka LTV, veidojot rīta ziņu raidījumu "Rīta Panorāma", pārkāpusi LNT autortiesības un negodīgas konkurences aizliegumu, prasot tiesu nodrošināt “Rīta Panorāmas” raidījuma formāta pārtraukšanu un zaudējumu atlīdzības piedzīšanu par negodīgu konkurenci.