• Pirmdiena, 2017. gada 18. decembris
  • Vārda diena: Klinta, Kristaps, Kristofers, Krists, Kristers
  • Rīgā +0.5°C, DR vējš 0.4m/s, 768mm Hg, 88%

Latvijas Televīzija aicina pie ekrāniem Lieldienās

 

Latvijas Televīzijas (LTV) programmā, sagaidot Lieldienas, padomāts par lielisku noskaņu visām gaumēm, jo LTV kanālos varēs vērot svētku dievkalpojumus, izglītojošus raidījumus, dažādu žanru filmas, tāpat padomāts par mazajiem skatītājiem. Sporta cienītājiem LTV piedāvās noskatīties divas Latvijas hokeja izlases spēles.

Piektdien, 14. aprīlī, Lielajā piektdienā jau no plkst.6:35 LTV1 ēterā būs vērojamas animācijas seriāla "Bings" kopumā 22 sērijas. Kad bērnam ir trīs gadi, pasaule šķiet diezgan dramatiska. Mazuļi jūt intensīvu prieku, vilšanos, aizrautību un sajūsmu ik katrā mazajā lietā, kuru dara. Trusis Bings ir bērns, kurš izdzīvo trokšņaino, priekpilno, nekārtīgo pirmsskolas pasauli. Pieaugušo dzīve ar šādu Bingu arī ne vienmēr ir rožaina. Bērna augšana, mācīšanās un attīstība var būt ne tikai priekpilna, bet arī satraucoša. Binga pasaulē pieaugušais ir Flops. Kad Bingam viņš ir nepieciešams, Flops ir klāt, lai vadītu viņu cauri ikdienas kāpumiem un kritumiem. Dažreiz lietas neiet pēc plāna – un ar Binga un viņa draugu - Sullas, Koko un Pando palīdzību gan mazajiem, gan pieaugušajiem var pastāstīt, kā tikt galā ar ķibelēm. Katrs sazīmēs līdzīgu situāciju arī savā dzīvē. Binga stāsts ir pirmsskolas bērna uzvedība, kas pastāstīta pēc iespējas pozitīvāka, atbalstošāka un nenosodoša.

Lielās piektdienas pievakarē kanālā LTV 7 plkst.17:15 sāksies "Euro Hockey Challenge" turnīra spēles Zviedrija – Latvija tiešraide. Lieldienās Latvijas izlase aizvadīs kopumā divas pārbaudes spēles. Šoreiz izbraukumā ar spēcīgo Zviedrijas izlasi un tas būs labs pārbaudījums mūsu izlases kandidātiem. Grūti spriest, kāds būs Zviedrijas izlases sastāvs, taču jebkurā gadījumā zviedriem netrūkst labu spēlētāju arī pašmāju čempionātā, Kontinentālajā hokeja līgā un vēl citās Eiropas līgās. Šādās spēlēs gan galvenais ir labi sagatavoties pasaules čempionātam, ne tikai rezultātam vien, kaut jebkurš panākums dod labu garastāvokli un ticību sev. Viens no izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadmotīviem ir tieši tāds – katrā spēlē jācīnās par uzvaru, vienalga, kas arī nebūtu pretinieks. Otrā spēle LTV 7 būs vērojama dienu vēlāk plkst.13:35.

Īsi pirms Lieldienu svinībām Latvijas Televīzijas spēli "Gudrs, vēl gudrāks" turpinās 12. klašu skolēni. Skatītāji aicināti sekot līdzi aizraujošajai erudīcijas cīņai LTV1 piektdienas vakarā no plkst.19:05 un atbalstīt savus favorītus neklātienē.

Savukārt plkst.22:00 LTV1 ēterā būs vērojams tradicionālais Krusta ceļš tiešajā translācijā no Vatikāna.

Tikmēr kanālā LTV 7 plkst.22:00 būs vērojama ASV drāma "Jasmīnas stāsts". Kad elegantās Ņujorkas augstāko aprindu dāmas  Jasmīnas dzīvē viss izjūk, tai skaitā laulība ar turīgo uzņēmēju Halu, viņa pārceļas dzīvot pie māsas Džindžeras viņas pieticīgajā Sanfrancisko dzīvoklītī, lai savāktos un mēģinātu sakārtot savu dzīvi. Taču mēģinājumi izrādās neveiksmīgi… Jasmīnu pārņem niknums, murgi, bezmiegs un nervu sabrukums.

Nepārspējamā Keita Blanšeta par Jasmīnas lomu ir saņēmusi Oskaru, Zelta Globusu un citas prestižas balvas, savukārt Vudija Alena režija neliek vilties ne mirkli.

Sestdien, 15. aprīlī, plkst.21:25 LTV1 kanālā varēs noskatīties režisora Jāņa Streiča mākslas filmu "Cilvēka bērns". Pēc latviešu rakstnieka Jāņa Klīdzēja romāna uzņemtā filma rāda cilvēka ieiešanu pasaulē, pasaules atklāšanu un sevis apzināšanos. Mazais Boņuks aug Latgales sētā, kur viņam ir iespēja vērot cilvēku attiecības,  vērot dabas norises un lauku darbus, sastopot dažādus cilvēkus. Tā ir filma, kas ļauj arī skatītājam ielūkoties un izjust lauku dzīves pamatus un cilvēku attiecības, kādas tās veidojas patriarhālā lauku sētā. Jau pats filmas nosaukums vēsta- bērns ir cilvēks, un tikai no tā, kāda ir apkārtējo cilvēku  attieksme pret viņu  - tas dod  bērnam ne tikai zināšanas un izpratni par pasauli, bet veido viņa – cilvēka, pašapziņu. Galvenajās lomās Andris Rudzinskis, Akvelīna Līvmane, Jānis Paukštello, Boļeslavs Ružs.

LTV1 ēterā plkst.23:50 varēs vērot arī Kristus Augšāmcelšanās svētku dievkalpojumu tiešraidē no Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles.

Svētdien, 16.aprīlī, plkst.12:00 LTV1 pārraidīs Lieldienu dievkalpojumu no Rīgas Doma, bet plkst.14:10 bīskapu apsveikumus Lieldienās.

Plkst.16:20 ikviens varēs vērot raidījuma "Nacionālie dārgumi. 100 g kultūras" kārtējo sēriju, šoreiz par Kristīgo Lieldienu tradīcijām Latvijā. Kā skaidrot Lieldienu vēsti kristīgajās tradīcijās 21. gadsimta cilvēkam? Kā gadsimtu gaitā mainījušies rituāli, ko baznīca izmanto Lieldienās? Kristīgās tradīcijas un laicīgie rituāli - kā tie sadzīvo garīgajā pasaulē un kultūrtelpā? Vai mācītājs drīkst būt radošs, interpretējot, meklējot asociācijas laicīgajā pasaulē?  Nacionālo dārgumu studijā saruna par kristīgo Lieldienu jēdzienu un tradīcijām Latvijā cauri gadsimtiem.

Kanālā LTV 7 plkst.16:00 varēs vērot mākslas filmas "Vecā jūrnieku ligzda" (“Zītaru dzimta”) 1. un 2. sēriju. 20. gadsimta sākums. Latvijas piejūras ciemā dzīvo Zītaru ģimene: kapteinis Andrejs un viņa sieva Alvīne, viņu bērni Kārlis, Ingus, Ernests, Elza un Jānis. Sākoties 1. pasaules karam brīvprātīgi uz fronti aiziet Kārlis, tālajos jūras braucienos bez vēsts pazūd Ingus... Vācu armija okupē Latvijas teritoriju, Zītari evakuējas uz tālo Altaja novadu Krievijā. Padomju Krievijas mainīgā politiskā situācija skar arī katru no Zītaru ģimenes locekļiem. Kad rodas iespēja atgriezties Latvijā, Andreja un Alvīnes nav vairs starp dzīvajiem. Brīvajā Latvijā izputējusi vecā jūrnieku ligzda un jaunie Zītari nespēj vairs saglabāt tēva mājas – visa pēc kara palikusī manta tiek izūtrupēta.

Svētdienas vakara programmā LTV1 plkst.18:50 TV pirmizrādi piedzīvos Rozamundes Pilčeres "Argentīnas tango.12+". Argentīnas tango pasniedzējas Valentīnas Martino dzīve nemaz nav viegla. Negribot iekūlusies konfliktā ar likumu, viņa ir spiesta nelegāli dzīvot Kornvolā. Viņa mitinās pie krustmeitas un piepelnās, uzkopjot kaimiņiem mājas. Valentīna sāk strādāt pie rakstnieka Džeka, kas nesen kļuvis par atraitni. Dzīves pavedieni samezglojas, kad Valentīnu sāk aplidot Džeka kaimiņš un nīstamākais ienaidnieks Henrijs.

Savukārt vakara noslēgumā plkst.21:15 LTV1 piedāvās noskatīties ASV komēdiju "Lielais vilinājums". Kāds mazs zvejniekciems ir sasniedzis iznīcības robežu. Iedzīvotājiem ir steidzami jāievēl vietējais ārsts, lai saglabātu ienesīgu biznesa darījumu. Viņu vidū tāda diemžēl nav… Kad kāds lielas pilsētas ārsts Pols Luiss ierodas viņu ciemā uz noteiktu laiku savās, pilsētas iedzīvotāji darbojas kā komanda, lai ievilinātu viņu savos tīklos un viņš paliktu. Kad ārsta laiks zvejniekciemā tuvojas beigām, mēram Murejam nav izvēles kā pārkāpt visas robežas un kopā ar iedzīvotājiem uzsākt plānu "Lielais vilinājums".

Otrajās Lieldienās, 17. aprīlī, plkst.13:00 LTV1 varēs vērot Romas pāvesta vēstījumu no Vatikāna "Urbi et Orbi". Tiks piedāvātās arī divas TV pirmizrādes - plkst.16:15 ģimenes filmai "Amazonija", bet plkst.22:00 dokumentālai filmai "Radinieki".

Savukārt kanālā LTV 7 plkst.20:10 varēs vērot dokumentālo filmu "Senie festivāli".

Visa raidījumu programma pieejama Latvijas Televīzijas mājaslapā šeit http://ltv.lsm.lv/lv/programma/.