• Sestdiena, 2018. gada 20. janvāris
  • Vārda diena: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 756mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

Latvijas Televīzija piedāvās priekšvēlēšanu raidījumu ciklu "Izvēlies nākotni!"

 

Gatavojoties pašvaldību vēlēšanām un aicinot Latvijas pilsoņus 3. jūnijā balsot atbildīgi, gudri un zinoši, Latvijas Televīzija no 17.maija skatītājiem piedāvās raidījumu ciklu "Izvēlies nākotni!".

Sešas priekšvēlēšanu debates ar skatītāju piedalīšanos aptvers visus vēlēšanu apgabalus - Zemgali, Kurzemi, Vidzemi, Latgali un Rīgu.

Katrā vēlēšanu apgabalā par debašu vietu ir izraudzīta pilsēta ar lielāko iedzīvotāju skaitu. Priekšvēlēšanu debates notiks 19. maijā Jelgavā, 24. maijā Daugavpilī, 26. maijā Liepājā un 31.maijā Jūrmalā. Galvaspilsētai Rīgai ir atvēlētas divas diskusijas – 17.maijā un 2. jūnijā.

Debates būs vērojamas darbdienu vakaros pēc “Panorāmas”.

Uz Rīgas domi kandidē 11 politiskās partijas un apvienības, par varu Daugavpilī cīnīsies kandidāti no 13 sarakstiem, Jūrmalā – 12, Liepājā – 10, bet Jelgavā – astoņiem.

Debatēs aicināti piedalīties visu pašvaldību  vēlēšanām reģistrēto kandidātu sarakstu pārstāvji ar pirmo vai otro kārtas  numuru.  Izņēmums -  otrās, 2. jūnija debates Rīgā, kurās gaidīsim tikai to partiju līderus – nominētos mēra amata kandidātus, kuras pēc tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS socioloģisko aptauju maija sākumā publicētajiem datiem ierindojas pirmajās septiņās vietās.

Debates vadīs žurnālisti Odita Krenberga un Jānis Geste.

Savukārt 3. jūnijā Latvijas Televīzija piedāvās vēlēšanu dienas reportāžas ar ziņu speciālizlaidumiem, bet vakarā, tuvojoties vēlēšanu noslēgumam, sāksies “Vēlēšanu nakts” programma ar jaunāko informāciju par iespējamo vēlēšanu iznākumu, balsu skaitīšanu, komentāriem, intervijām, kā arī politisko partiju pārstāvju un politikas ekspertu viesošanos LTV studijā tiešajā ēterā.

Skaties Latvijas Televīziju un 3. jūnijā izdari gudru izvēli!