• Otrdiena, 2017. gada 19. decembris
  • Vārda diena: Sarmis, Lelde
  • Rīgā +0.9°C, D vējš 1.3m/s, 768mm Hg, 88%

Latvijas Televīzija kopā ar skatuves zvaigznēm atklās jauno kultūras sezonu

 

Pirmdien, 21. augustā, plkst.18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Latvijas Televīzija, par godu tās jaunās kultūras sezonas atklāšanai, aicina uz diviem īpašiem dokumentālo filmu seansiem. Kā pirmizrādi visi interesenti varēs noskatīties filmu "Talanta un gribas svētītā. Marina Rebeka", kura LTV1 ēterā būs skatāma 7.septembrī. Tāpat piedāvāsim filmu “Trīsdesmit pirkstu mūzikas enerģija. Pianisti Georgijs, Andrejs un Sergejs Osokini".

Mediju pārstāvjus aicinām ierasties jau no plkst.17.30, kad klātienē būs iespēja tikties ar dokumentālo filmu varoņiem – Marinu Rebeku un Osokinu ģimeni, kā arī filmu veidotājiem, un uzdot interesējošos jautājumus.

Par Latvijas Televīzijas gaidāmo kultūras sezonu - jaunumiem, aktualitātēm, raidījumiem, filmām, svētku pārraidēm, teātra izrāžu ierakstiem u.c. informēs LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

"Latvijas Televīzija tās jaunajā sezonā ir gatava skatītājus iepriecināt gan ar stabilām, skatītāju uzticību ieguvušām pārraidēm, gan jauniem raidījumiem un pirmizrādēm. Viena no tādām būs stāsts par izcilo operas zvaigzni Marinu Rebeku, kuru ikvienam būs lieliska iespēja noskatīties vēl trīs nedēļas pirms to varēs vērot mūsu ekrānos," atklāj I. Rozentāle.

Ieeja uz šo pasākumu, kas notiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, ir bez maksas. Turklāt ar visiem filmu varoņiem varēs tikties arī klātienē.

Filmas "Talanta un gribas svētītā. Marina Rebeka" tapšanas laikā - no 2016. gada Marina Rebeka vien interpretējusi deviņas lomas, dziedājusi Vīnē, Minhenē, Manheimā, Lozannā, Cīrihē, Triestē, Zalcburgas prestižajā operfestivālā un citos slavenos opernamos.

Operas zvaigzni Marinu Rebeku dokumentēt tieši šajā laikā ir saistoši, kad radošā dzīve burtiski virpuļo bez apstājas, no viena pārlidojuma uz citu slavenu Eiropas opernamu, savu mīlestību dāvājot arī Latvijas klausītājiem. Tā var noķert viņas mērķtiecīgo raksturu, spēju ar cilvēkiem atrast acumirklīgu kontaktu un sirdssiltumu.

M. Rebekas vienkāršība un atklātība burtiski atbruņo, pēc Vīnes valsts operā nodziedātās Džuljetas un stāvovāciju bangojuma, autogrāfu kārotāju rindām, pēc slavas vārdiem par Normu Triestes operā, pēc preses slavinājumiem par Taīdas dziedājumu Zalcburgā, Marina savā mājā Latvijā kopā ar meitu Katrīnu mazgās traukus, tīra māju, kārto kārtējās ceļasomas un dodas uz jūru kopā ar mazo mīlulīti.

Dziedātājas Marinas Rebekas portretējumā satiksiet arī viņas tuvos cilvēkus, kuri 13 gadīgo meiteni savulaik iedvesmoja dziedāt, sasniegt izsapņoto mērķi. Viņa izraudāja savas asaras arī tad, kad Latvijas Mūzikas akadēmijā viņu neuzņēma, bet devās studēt uz Rosīni akadēmiju Itālijā.

Pianistu dinastija – tēvs Sergejs Osokins, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akdēmijas profesors kopā ar saviem dēliem Andreju un Georgiju rada tik spēcīgu klaviermūzikas enerģiju, ka klausītāji vēl ilgi viņus pēc koncertiem sveic ar stāvovācijām. Tāds bija arī viņu kopīgais koncerts šī gada janvārī Latvijas Nacionālās operas un baleta zāle, kad publika kopā viņus dzirdēja pirmo reizi.

Visus trīs Osokinu dzimtas pianistus vieno nemitīga tieksme pēc aizvien jaunām atklāsmēm mūzikā. Visiem trijiem spēlēt kopā ir viņu radošais izaicinājums pašiem, jo katrs pats ir spoža un talantīga personība.

Filmā būs iespēja tikties ar mūziķiem arī personīgi, kad talantīgie puiši ne tikai spēlē klavieres un gatavojas koncertiem, bet arī ļaujas studentu dzīves stāstiem un citām radošām lietām, kas viņus aizrauj.

Abas dokumentālās filmas veidojusi žurnāliste Ilze Strenga un režisore Zita Kaminska.

Laipni aicināti!