• Trešdiena, 2019. gada 17. jūlijs
  • Vārda diena: Aleksejs, Aleksis, Alekss
  • Rīgā +13.8°C, Z vējš 0.9m/s, 754mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV saņem Valsts kontroles ieteikumus uzlabojumiem un attīstībai

 

Par to, ka 2018. gads ir nozīmīgs ne vien valstij, bet arī Latvijas mediju videi, liecina Valsts kontroles ziņojums, kurā pirmo reizi tiek iztirzāti sabiedrisko mediju pamatuzstādījumi – kopīga pārvaldība, kopīga plānošana, kopīga attīstība, finansējuma prognozējamība un tā pietiekamība.

“Atšķirībā no līdzšinējā uzstādījuma veicināt sabiedrisko mediju  satura konkurētspēju, Valsts kontrole ir likusi paskatīties uz sabiedriskajiem medijiem – to plānošanas un attīstības jautājumiem – no cita skatupunkta, aktualizējot jautājumus par finanšu pietiekamību, tehnoloģisko attīstību un sabiedriskā pasūtījuma pārvaldību,” norāda LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

Valsts kontroles ziņojums neaprobežojas tikai ar sistēmiskiem nozares uztādījumiem. “Kā minēts gan Valsts kontroles ziņojumā, gan kā tika uzsvērts preses konferencē, mēs jau esam veikuši virkni uzlabojumu – aktualizēti izcenojumi un kopš šī gada 1. janvāra darbojas pilnveidotā darba samaksas sistēma,” uzsver LTV valdes loceklis finanšu un tehnoloģiju jautājumos Ivars Priede.

“Mūsuprāt, aktuāls ir arī Valsts kontroles izvirzītais jautājums par sabiedriskā pasūtījuma vienotas plānošanas un vienotas novērtēšanas sistēmu,” atzīst LTV valdes loceklis satura attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs. “Ņemot vērā to, ka jau kopš 2014. gada katru gadu veicam izpēti par sabiedrības vajadzībām mediju satura jomā, kā arī sabiedriskā labuma testa mērījumus, mēs esam gatavi sadarbībā ar NEPLP strādāt pie visaptveroša un vienota sabiedriskā labuma testa izveides, kas ir galvenais sabiedriskā pasūtījuma izpildes novērtējuma instruments Eiropas valstīs,” norāda S. Ņesterovs.

Ivars Priede uzsver, ka lielākais izaicinājums ir izdevumu plānošana tehnoloģiju nomaiņai un mājas uzturēšanai: “Šādu plānu izstrādāt mēs varam, tomēr tā īstenošana, nesaņemot papildu finansējumu, ir ļoti sarežģīta. Šobrīd LTV līdzekļu, kas būtu paredzēti tieši šādām vajadzībām, nav, tādēļ pie nemainīga finansējuma apjoma papildu līdzekļi varētu būt jāmeklē satura budžetā. Tas attiecīgi radītu strauju konkurētspējas kritumu un samazinātu sabiedriskās televīzijas auditoriju, jo ciestu oriģinālsatura apjoms un kvalitāte.”

LTV valde atzīst, ka, lai izpildītu visas rekomendācijas, priekšā ir ļoti daudz darba, tomēr ieteikumi tiek uztverti kā ceļa karte tuvākajam laikam. Valde arī uzsver, ka lielākais ieguvums no Valsts kontroles revīzijas ziņojuma ir uzstādījumi par ilgtermiņā pietiekama un prognozējama finansējuma nepieciešamību sabiedrisko mediju redakcionālās neatkarības kontekstā.