• Ceturtdiena, 2020. gada 13. augusts
  • Vārda diena: Velga, Elvīra, Rēzija
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Latvijas Gada balva sportā jau nākamnedēļ; turpinās balsojums par Gada populārāko sportistu

 

19. decembrī norisināsies ikgadējā Latvijas Gada balvas sportā pasniegšanas ceremonija. Pirmo reizi gada izcilākie sporta jomas pārstāvji tiks sveikti tiešraidē no Latvijas Televīzijas. Balvas tiks pasniegtas 14 kategorijās, bet ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Aminata, “Tautumeitas” un Linda Leen.

Ceremonijas tēma būs profesionālajiem sportistiem ir ļoti labi pazīstama – lidojums. Kā skaidro pasākuma radošā komanda, to var saprast dažādos līmeņos. No vienas puses tas ir saistīts ar neatņemamu profesionālā sporta daļu – ceļošanu no vienām sacensībām uz nākamajām un reālu lidojumu, no otras – tas ir arī augstais mūsu sportistu sasniegumu lidojums, ar ko varam lepoties un kas ir jāsvin. “Ceremonijā gan vairāk pievērsīsimies karjeras un sportistu sasniegumu lidojumam šī gada laikā, bet to darīsim lidostas un lidojuma atmosfērā,” tēmu ieskicē ceremonijas producente Ilze Jansone. Lidojuma apkalpe jeb ceremonijas vadītāji būs Uģis Joksts, Reinis Ošenieks un Karīna Rubene.

Svinīgajā ceremonijā tiks pasniegtas balvas šādās kategorijās: “Labākais Latvijas sportists”, “Labākā Latvijas sportiste” “Labākais Latvijas sportists tehniskajos sporta veidos”, “Labākais Latvijas treneris”, “Labākā Latvijas sporta spēļu komanda”, “Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos”, “Gada uzlecošā zvaigzne”, “Par cīņas gribu (paraugs sportā)”, “Gada sporta notikums Latvijā”, “Gada sporta skolotājs”. “Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva”, tāpat tiks pasniegta Artura Vaidera piemiņas balva labākajam sporta žurnālistam 2019. gadā, kā arī apbalvojums kategorijā “Gada populārākais sportists”. Apbalvošanas ceremonijā īpaši tiks godināts balvas par mūža ieguldījumu Latvijas sportā saņēmējs – Imants Ziediņš,  kurš mūža garumā ir rūpējies par hokeja spēles nezūdošo vērtību Talsos.

Sporta faniem portālā LSM.lv joprojām ir iespēja nobalsot un palīdzēt noteikt Gada populārāko sportistu. Tur iespējams atdot savu balsi par sportistiem un sportistēm, kas nominēti labākā sportista, labākās sportistes un labākā tehnisko sporta veidu pārstāvja kategorijās. Nobalsot līdz 18. decembra plkst. 23.59 iespējams šeit: https://ej.uz/LGBS_2019. Savukārt 19. decembrī raidījumā “Rīta Panorāma” tiks atklāts fināla balsojums par trim sportistiem, kas saņēmuši lielāko sabiedrības atbalstu katrā no kategorijām.

Svinīgo ceremoniju “Latvijas Gada balva sportā 2019” organizē Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Televīzija un Igo Japiņa sporta aģentūra, ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Sporta federāciju padomes finansiālu atbalstu. “Latvijas Gada balva sportā 2019” partneris ir VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, to atbalsta LOK ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts meži” un LOK sponsori AS “Grindeks” un sporta apģērbu zīmols 4F.

Apbalvojumu pasniegšanas ceremonija – 19. decembrī plkst. 21.15 LTV1 un REPLAY.lv tiešraidē.