• Svētdiena, 2020. gada 1. novembris
  • Vārda diena: Ikars
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Teātris.zip atgriežas pie skatītājiem ar deviņām jaunām izrādēm

 

Teātra skatītāju iecienītais raidījums un izrāžu ierakstu cikls “Teātris.zip” šoruden atgriežas pie Latvijas Televīzijas skatītājiem ar deviņām izrādēm, kas joprojām ir teātru repertuārā. Pirms izrādēm, kā ierasts – tikšanās ar aktieriem un režisoriem raidījumos “Teātris.zip”. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu pēdējo gadu labākos iestudējumi skatāmi LTV1 ēterā un nedēļu pēc tam arī REPLAY.lv arhīvā.

No 5. septembra sestdienās LTV1 skatītāji redzēs deviņas jaunas, teātros joprojām spēlētas izrādes. Savukārt raidījumos „Teātris.zip“ gaidāmi pārsteidzoši viesi un jauna sadaļa. Šī gada sezonu atklās Valmieras teātra izrādes. 5. septembrī plkst. 10.30 no rīta “Teātris.zip bērniem” ietvaros būs iespējams noskatīties Annas Brigaderes romāna „Dievs. Daba. Darbs“ Valmieras teātra iestudējumu režisora Jāņa Znotiņa intepretācijā. Savukārt vakarā Ojārs Rubenis tiksies ar Valmieras teātra aktrisēm Inesi Ramuti un Māru Menniku, kā arī režisoru Mārtiņu Eihi, lai apspriestu vakara izrādi – Sanitas Reinsones „Meža meitas“ par sievietēm, kas padomju laikā cerēja izcīnīt brīvu Latviju un dzīvoja mežā līdzās mežabrāļiem. 

12. septembrī būs vērojama Žana Anuija traģēdija „Antigone“ Elmāra Seņkova režijā, kas joprojām tiek spēlēta Nacionālajā teātrī. Uz sarunu ar Ojāru Rubeni piekritis gan režisors Elmārs Seņkovs, gan titullomas atveidotāja Maija Doveika. 19. septembrī sekos smeldzīgā Dailes teātra drāma „Visas viņas grāmatas“ ar Daini Grūbi un Esmeraldu Ermali galvenajās lomās. Nākamajās sestdienās sekos Latvijas Leļļu teātra ekstravagantais „Zelta zirgs“ pēc Raiņa lugas motīviem, Nacionālā teātra un režisora Vladislava Nastavševa kopdarbs – spāņu dzejnieka Federiko Garsijas Lorkas „Asins kāzas“, Knuta Hamsuna romāna „Viktorija“ pārlikums Valmieras teātra versijā un Daugavpils teātra homēriskā komēdija „Revidents Silagalā“ pēc Gogoļa lugas motīviem. Savukārt ciklu noslēgs Nacionālā teātra gandrīz mūzikls – Pētera Pētersona un Raimonda Paula izrāde „Man 30 gadu“ ar spožu Ditu Lūriņu galvenajā lomā.

Raidījumu un izrāžu ierakstu cikla „Teātris.zip“ auditorija ir skatītāji, kuri no sirds mīl teātri, bet dažādu iemeslu dēļ nevar to apmeklēt, vai arī tie, kuriem nav izdevies iegādāties biļetes uz iecienītu iestudējumu, un, protams, fani, kuri labprāt izmantos iespēju iemīļotu izrādi noskatīties vēlreiz. Šajā sezonā tiks pārraidītas gan Valmieras un Daugavpils teātru izrādes, gan iestudējumi no Leļļu teātra, Dailes teātra un Nacionālā teātra. Redzēsim gan bērnu un jauniešu auditorijai, gan visai ģimenei paredzētus inscenējumus, gan drāmas un Latvijas vēsturei īpaši nozīmīgas, kā arī klasikas izrādes. Ēterā būs arī komēdija un gandrīz mūzikls.

Izrāžu un raidījumu cikla komanda šogad ir ierakstījusi trīs jaunas izrādes, no kurām viena – Valmieras Drāmas teātra jaunā aktieru kursa un režisores Indras Rogas izrāde „Viktorija“ – LTV1 būs vērojama jau 10. oktobrī.

Kopš 2012. gada rudens cikla ietvaros LTV1 un LTV7 pārraidītas kopumā 203 izrādes – 145 vakara izrādes kopā ar raidījumu “Teātris.zip” un 58 dienas izrādes no teātriem visā Latvijā. Ierakstīta 151 Rīgas un reģionu teātru izrāde. Visbiežāk ierakstītas un pārraidītas Latvijas Nacionālā teātra un Dailes teātra izrādes. Tiem seko Valmieras un Jaunais Rīgas teātris.

Šeit aplūkojama infografika par cikla ietvaros ierakstīto un pārraidīto izrāžu statistiku.