• Piektdiena, 2021. gada 15. janvāris
  • Vārda diena: Fēlikss, Felicita
  • Rīgā sniega pārslas, -11 °C, ZA vējš, 3,09m/s
LSM Bērnistaba

Noskaidroti “Kilograms kultūras 2020” Rudens balsojuma uzvarētāji

 

9. oktobra pusnaktī noslēdzās Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” Rudens balsojums. Skatītājiem un klausītājiem bija jāvērtē darbi septiņās kategorijās, un finālam kvalificējās viens darbs katrā no tām – tas, kas saņēma vislielāko sabiedrības atbalstu. Rudens balsojumam tika izvirzīti darbi, kas tapuši no šī gada 1. maija līdz 31. augustam – tostarp tie, kas radīti vēl ārkārtējās situācijas laikā.

Kategorijā MŪZIKA finālam izvirzīts:

Jūrmalas festivāla koncerts "Veltījums Marisam Jansonam" 29. jūlijā. Dzintaru koncertzāle, LNSO, soliste Kristīne Balanas, diriģents Andris Poga.

Kategorijā TEĀTRIS izvirzīta:

Tīmekļa izrāde “Irānas konference”. Režisors Elmārs Seņkovs.

Kategorijā VIZUĀLĀ MĀKSLA izvirzīta:

Skuja Braden izstāde “Samsāra”. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kuratore Irēna Bužinska.

Kategorijā LITERATŪRA izvirzīts:

Paula Bankovska romāns “Pasaules vēsture”. Izdevniecība “Dienas Grāmata”.

Kategorijā MANTOJUMS izvirzīta:

Ēvī Upenieces 95. jubilejas  izstāde "Zemes meita". Mākslas telpa “Aminori”, kuratore Marika Rozenberga.

Kategorijā PĀRSTEIGUMS izvirzīts:

Koncertzāles “Latvija” 1 gada jubilejas koncerts-performance "Viens". Koncertzāle “Latvija”, radošās koncepcijas autori Krista un Reinis Dzudzilo, diriģents Aigars Meri.

Kategorijā NOTIKUMS izvirzīts:

Ekspluatācijā nodota Mežaparka Lielā estrāde (pabeigti pirmās kārtas rekonstrukcijas  darbi). Rīgas domes Īpašuma departaments, pilnsabiedrība “LNK, RERE”, Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu biroji.

Šoreiz balsojumam netika virzīti nominanti kategorijā “KINO”. Ņemot vērā to, ka vasara šajā nozarē no pirmizrāžu viedokļa bija “tukšs” periods, lai saglabātu veselīgu konkurenci žūrija pieņēma lēmumu kino notikumus vērtēt Ziemas balsojumā. “Kilograms Kultūras 2020” pēdējais – Ziemas balsojums – notiks 2021. gada janvārī, kad vērtēsim kultūras notikumus, kas sabiedrības vērtējumam nodoti no 2020. gada septembra līdz decembrim. Pēc tam darbi, kas Pavasara, Rudens un Ziemas balsojumos saņēmuši vislielāko skatītāju un klausītāju atbalstu, sacentīsies Fināla balsojumā.

Atgādinām, ka ikviens interesents līdz pat 2020. gada 31. decembrim aicināts pieteikt savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu kategorijā “Mana kultūrvieta”. To iespējams izdarīt šeit - https://www.lsm.lv/kgkulturas/iesaki-kulturvietu/. Kultūrvietu ieteikumi tiek apkopoti visa gada garumā, bet balsot par tām būs iespējams tikai fināla balsojumā 2021. gada sākumā.

Par balvu “Kilograms kultūras”

„Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem. Rudens balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2020. gada maija līdz augustam un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu “Kilograms kultūras”. Žūrijā, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, Latvijas Radio 3 – Klasika direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis un Liene Jakovļeva, Latvijas Radio 1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM.lv kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.