• Otrdiena, 2021. gada 27. jūlijs
  • Vārda diena: Marta, Dita, Dite
  • Rīgā smidzinošs lietus, +21 °C, A vējš, 4m/s
LSM Bērnistaba

LTV raidījuma “Kultūrdobe” otrajā sezonā turpināsies radošas sarunas ar kultūras personībām par rosīšanos dārzā

 

LTV arī šovasar turpināsies Kultūras raidījumu redakcijas veidotais, skatītāju iemīļotais raidījums “Kultūrdobe”. Žurnāliste Henrieta Verhoustinska dosies viesos pie kultūras personībām – dārza mīļiem, lai aprunātos gan par rosīšanos dārzā, gan viņu radošajām iecerēm.

Raidījuma vadītāja Henrieta Verhoustinska: “Dārzs ir cilvēka spogulis. Ļoti interesanti vērot mijiedarbi, meklēt, kā mākslinieka darbus ietekmējis viņa dārzs un otrādi – kā vidē ap viņu atspoguļojas cilvēka nodarbošanās. “Kultūrdobe” ir ļoti īpašs projekts. Uzsākot pirmo sezonu, manas zināšanas par dārkopību nebija pat ābečnieka līmenī. Taču tikšanās ar brīnišķīgajiem pirmās sezonas dalībniekiem, viņu aizrautīgie stāsti man ļāva apgūt daudz jauna. Nu varu teikt, ka dārzkopības jomā jau šo to zinu, turklāt, sākoties otrajai sezonai, man beidzot ir pašai sava dobe ar pāris augļu kociņiem, ogu krūmiem un peonijām.”

Arī jaunajā sezonā Henrieta dosies ciemos pie kultūras personībām un mākslas pasaules autoritātēm, ļaujot skatītājiem ne tikai ielūkoties dārzos, bet arī sirsnīgās sarunās tuvāk viņus iepazīt.

Pirmajā raidījumā redzēsim viesošanos pie modes mākslinieka Dāvida Andrejeva un viņa sievas Antras, kas notika maija vidū, kad vēl pavasarīgi ziedēja ābeles. Dāvida tērpi gan teātrī, gan modes skatēs vienmēr priecējuši ar perfektu šuvumu un drosmīgu krāsu gammu. To pašu var teikt par viņa sapņu dārzu Dāviņu pagastā – ainavu veido no bojāejas izglābti skuju un lapu kociņi, dīķī gleznaini pamīšus ar salātlapām atspīd puķudobes, lielā siltumnīcā omulīgi briest tomāti. Ievas slīgst pār Iecavas krastu, kur Dāvids ar sievu Antru dzer rīta kafiju.

Raidījuma idejas autore un vadītāja ir Henrieta Verhoustinska, režisore – Gunta Gaidamaviča, producents – Artis Dobrovoļskis.

“Kultūrdobe” – no 26. jūnija sestdienās plkst. 20.45 LTV1 un REPLAY.lv. Portālā LSM.lv būs atrodams plašs papildu saturs.