• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā skaidrs, -14 °C, A vējš, 2,06m/s
LSM Bērnistaba

Apbalvojuma “Laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonija – 3. maijā LTV1

 

Lai godinātu un izceltu dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgas vērtības, atbalstītu jaunradi un iedvesmotu latviešus visā pasaulē Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” sadarbībā ar Latvijas Televīziju 3. maijā pulksten 21.20 tiešraidē no Vidzemes koncertzāles “Cēsis” demonstrēs apbalvojuma “Laiks Ziedonim” cildināšanas ceremoniju. Apbalvojums jau otro gadu tiks pasniegs pieciem cilvēkiem, kuri ar izcilību, degsmi, sūtību, veiksmi, stāju un savpatību iedvesmo labāku Latviju.

“Mums vajadzīgs leģendārs cildenums. Tautai gribas leģendu. Tauta grib pati savu spēku redzēt,” reiz teicis dzejnieks Imants Ziedonis.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” izveidojis apbalvojumu “Laiks Ziedonim”, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības. Apbalvojums tiek piešķirts piecās nominācijās – bērniem un jauniešiem, par dzīvi literatūrā, zinātnē, novadpētniecībā un tautsaimniecībā. Šogad tika saņemti 170 pieteikumi. Vizionāri kopā ar fonda “Viegli” pārstāvjiem izvērtēja katra pretendenta pieteikumu, sākotnēji katrā nominācijā izvirzot piecus līdz septiņus potenciālos nominantus, ar kuriem, iespēju robežās, tikās klātienē, lai meklētu ziedoniskās vērtības.

Cildināšanas ceremonija notiks pēc Raiņa lugas veidotās Imanta Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju” noskaņās. Dziedās Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis, Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs, Jānis Strapcāns, koris “Balsis” Inta Teterovska vadībā un vēl būs arī brīnišķīgs, īpaši šim gadījumam pulcēts muzikālais orķestris.