• Piektdiena, 2020. gada 30. oktobris
  • Vārda diena: Ulla, Nadīna, Adīna
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Atjaunotās Rundāles pils atvēršanas svētki – LTV1 ēterā 1. jūnijā

 

Svētdien, 1. jūnijā, pulksten 16.30, LTV1 demonstrēs atjaunotās Rundāles pils atvēršanas svētkus, svinot pils 278. dzimšanas dienu. Kopā ar svētku viesiem Latvijas Televīzijas skatītājiem būs iespēja ieskatīties Lielajā galerijā, piedalīties Hercoga bibliotēkas un grāfa Teodora Mēdema dāvinājumu izstādes atklāšanā, vērot F. Ā. Feihtnera operu „Cyrus und Cassandana”, kā arī baudīt svētku uguņošanu.

Ir noslēdzies garš un ļoti sarežģīts ceļš, kas ilga vairāk nekā četrdesmit gadus – 1972. gadā sāktā baroka laika mākslas pieminekļa – Rundāles pils - restaurācija. Atjaunotās pils atvēršanas svētkos restauratori un bijušie darbinieki pulcējās kopā, lai vēlreiz izietu šo „Krusta ceļu”, dalījās atmiņās un priecājās par paveikto.

Pirms 50 gadiem domubiedri Laimonis Liepa, Imants Lancmanis un Mārcis Leopolds Kļaviņš aizsāka lolot domu par pils restaurāciju, saredzēja nepieciešamību un vēlmi saglabāt karos cietušo pili, ierīkot tajā muzeju. Bauskas muzeja toreizējā direktora Laimoņa Liepas enerģija un Kultūras ministrijas atbalsts pakāpeniski ļāva pārvarēt noraidošo attieksmi pret šo arhitektūras pieminekli, lai virzītu uz priekšu tobrīd šķietami utopisko projektu - Kurzemes hercoga Ernsta Johana vasaras rezidenci atjaunot 18.gadsimta izskatā, radot hercoga laika cienīgu interjeru iekārtu.