• Pirmdiena, 2020. gada 1. jūnijs
  • Vārda diena: Mairita, Bernedīne, Biruta
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 767mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

Barikādēm 25. LTV1 ēterā ziņu speciālizlaidumi un koncerts “Ar domu par rītdienu”

 

Šogad aprit 25 gadi, kopš Latvijas tauta barikādēs nosargāja valsts neatkarību. Trešdien, 20. janvārī, Latvijas Televīzija skatītājiem piedāvā tiešraidi no Saeimas pulksten 16:30, Ziņu dienesta sagatavotu stundu garu speciālizlaidumu pulksten 18:00 un barikāžu 25. gadadienas piemiņas koncertu “Ar domu par rītdienu” no Rīgas Doma pulksten 21:20.

Atzīmējot barikāžu 25. gadadienu, Latvijas Televīzija 20. janvārī skatītājiem piedāvā divus speciālizlaidumus – pulksten 16:30 tiešraidi no Saeimas, savukārt pulksten 18:00 LTV Ziņu dienesta sagatavotu stundu garu speciālizlaidumu, kuru vadīs Sandra Zviedre un Gundars Rēders. Tajā “De facto” žurnāliste Inga Šņore analizēs Iekšlietu ministrijas apšaudi, meklējot atbildi uz neatbildēto jautājumu par “trešo spēku”, būs arī speciālreportāžas no Maskavas, Viļņas un Somijas. Solvita Denisa-Liepniece no Lietuvas stāstīs par asiņainajiem notikumiem un OMON lietām. Olga Dragiļeva strādā Krievijā, bet Odita Krenberga apmeklēja somu žurnālistu, kurš janvāra dienās strādāja Baltijā. Tāpat būs īpaši viesi un tiešraides.  

Vakarā, pulksten 21:20, LTV1 ēterā būs skatāms barikāžu 25. gadadienas piemiņas koncerts “Ar domu par rītdienu” no Rīgas Doma.  Tajā tiks pieminēti un svinēti 1991. gada barikāžu notikumi, kad Latvijas tauta ar ierobežotiem līdzekļiem, degsmi par brīvību un drosmi nevardarbīgi pretojās valsts neatkarības apdraudētājiem un nosargāja ideālus. Koncerta muzikālās programmas autors ir producents Juris Vaivods, pasākuma režisors – Intars Rešetins. Koncertā muzicēs Latvijā iemīļoti mākslinieki, izpildot gan atmodas, gan mūsdienu populārās dziesmas. Skatītājus gan klātienē, gan pie TV ekrāniem uzrunās un priecēs Igo, Renārs Kaupers, Jānis Stībelis, Aija Andrejeva, Goran Gora, Vestards Šimkus, Radio koris Kaspara Putniņa vadībā, Elīna Šimkus, Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa, Sus Dungo, Dainis Skutelis, Laima Jansone, Anete Kozlovska, Rīgas Doma meiteņu koris “Tiāra” un citi iemīļoti mūziķi. Muzikālo pavadījumu nodrošinās Kaspars Zemītis (ģitāra), Jānis Strazds (taustiņi), Juris Kristons (taustiņi), Ivars Kalniņš (bungas), Modris Laizāns (bass).