• Otrdiena, 2020. gada 1. decembris
  • Vārda diena: Emanuels, Arnolds
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

"Britu vasara" LTV1 - no Poldarka varoņdarbiem līdz humora klasikai ar Bīnu un Hiacinti Burkā

 

Pēc vasaras saulgriežiem Latvijas Televīzija skatītājiem piedāvās īstenas britu noskaņas, ieskandinot "Britu vasaras" seriālu un filmu komplektu. LTV1 ēterā atkal būs situāciju komēdija "Smalkais stils", pirmizrādi mūsu ēterā piedzīvos "Misters Bīns", ar otro sezonu turpināsies kostīmdrāma "Poldarks", bet ar jauniem notikumiem skatītājus turpinās priecēt daudzsēriju filma "Izsauciet vecmāti".

Vēsturiskā seriāla "Poldarks" otrā sezona būs vērojama LTV1 ceturtdienu vakaros plkst:21:15. Pirmā sērija - 22.jūnijā. Seriāla otrā sezona tiks ievadīta ar Rosa tiesas procesu. Elizabete un Demelza darīs visu iespējamo, lai viņu atbalstītu. Tikmēr Džordžs darīs visu, lai ieriebtu Rosam. Savukārt Frānsiss centīsies sakārtot savu dzīvi.

Galvenajās lomās darbojas Eidans Tērners un Eleanora Tomlinsone, bet scenārija autore un režisore ir Debija Horsfīlda.

Seriāls novērtēts kā britu raidkanāla BBC visvairāk skatītā drāma. Seriāla norises tika ļoti aktīvi apspriestas sociālajos tīkos visā pasaulē.

No pirmdienas, 26. jūnija, LTV1 darbdienu vakaros plkst.18:50 būs vērojams visā pasaulē populārais britu komēdijseriāls "Misters Bīns" ar Rovanu Atkinsonu galvenajā lomā.

Misters Bīns ir ekscentrisks, nervozs un vareni bailīgs vīrs, kura labākais draugs ir lācītis Tedijs. Tedijs par šo draudzību ne vienmēr ir sajūsmā, jo Bīnam labpatīk viņu iesaistīt savos ikdienas eksperimentos. Misters Bīns ir labsirdīgs un cilvēkiem vēl labu, taču - kā gadījies, kā ne - allaž iekuļas absurdās ķibelēs, tās risinot tikpat komiski un neparasti.

Uzreiz pēc tam LTV1 programma turpināsies ar vēl vienu izcilu Lielbritānijas situāciju komēdiju - plkst.19:20 ēterā būs "Smalkais stils". Darbdienu vakaros skatītājiem piedāvāsim divas sērijas.

Kas gan cits tādai smalkai un ambiciozai britu dāmai kā Hiacinte Burkā atliek, kā caurām dienām rūpēties par to, lai visi apkārtējie ievērotu smalko stilu – par spīti šķēršļiem, cūcīgai uzvedībai un neizpratnes pilniem skatieniem no kaimiņiem, radiem un pašas vīra. Saprotams, ka iznesīgas lēdijas ikdienā iederas skaisti tērpi, porcelāna servīzes, vakariņas sveču gaismā un tikšanās ar svarīgiem cilvēkiem. Diemžēl ne visiem tas ir saprotams! Hiacintes vīrs Ričards, viņas strādnieku šķiras māsas Deizija un Roze un Deizijas vaļīgais vīrs Onslovs dažreiz tiešām mēdz būt kaitinoši – viņi spēj izjaukt pat visrūpīgāk plānotos pasākumus!

Vienīgais rada gabals, ar kuru Hiacinte patiešām var lepoties, ir viņas māsa Violeta, kurai pieder elegants mājoklis, mersedess, sauna un vieta ponijam. Humora pilns britu seriāls par kādas dāmas izmisīgiem centieniem iekļauties augstākajā sabiedrībā.

Galvenajās lomās - Patrīcija Rūtledža, Klaivs Svifts, Džūdija Kornvela un Mērija Millere. Režisors - Harolds Snods.

No 26. jūnija pirmdienu vakaros plkst.21:15 LTV1 ēterā ar jaunu sezonu atgriezīsies Britu Kinoakadēmijas godalgotā daudzsēriju filma "Izsauciet vecmāti", kas turpinās priecēt skatītājus ar jauniem notikumiem.

Ir 1962. gads. Pasaule ir mainījusies, un gādīgās mūķenes tai mainās līdzi. Joprojām ir jāpalīdz jaunajām māmiņām, kurām ir jālaiž pasaulē viņu mazuļi, un to izdarīt ne vienmēr ir viegli. Taču mūķenes ir tik saliedētas kā vēl nekad.

Pirmajā sērijā būs vērojams, ka ir jāpalīdz jaunajai māmiņai Trūdijai, kuras vīrs atradies ieslodzījumā un nu ir atbrīvots. Taču, kā izrādās, Trūdijas laulība ir apdraudēta, un drīz vien atklājas, ka Trūdija no ģimenes vēlas aiziet. Mūķenēm ir jāpalīdz tikt galā ar jauno situāciju.

Baudiet "Britu vasaru" Latvijas Televīzijā!