• Otrdiena, 2021. gada 19. janvāris
  • Vārda diena: Alnis, Andulis
  • Rīgā mākoņains, -11 °C, D vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

Ceremonijā “Gada balva medicīnā” Latvijas Televīzija saņēmusi Veselības ministrijas balvu

 

17. septembrī notika ikgadējā Latvijas Ārstu biedrības svinīgā ceremonija “Gada balva medicīnā”. Tika pasniegti apbalvojumi ne vien 2019. gada labākajiem mediķiem, bet arī pasniegtas Veselības ministrijas  speciālbalvas sabiedriskajiem medijiem. Viena no tām – Latvijas Televīzijas Ziņu dienestam par būtisku veselības aprūpes tēmu aktualizēšanu sabiedrībā.

 “Neērts partneris, kas būtībā ir viens no tuvākajiem sabiedrotajiem,” tā balvas pasniegšanā, kas norisinājās kinoteātrī “Splendid Palace”, izteicās veselības ministre Ilze Viņķele (A/P). “Es zinu, ka daļa no jums varbūt ne gluži ir mierā par šādu nominanta izvēli,” klātesošajiem sacīja ministre, taču uzsvēra, ka mediķiem jāsaprot, ka gan viņi, gan žurnālisti strādā viena mērķa labā – lai Latvijā cilvēkiem būtu labāka, drošāka un pieejamāka veselības aprūpe. Saņemot VM pateicības rakstu, to pašu uzsvēra arī LTV Ziņu dienesta atbildīgā redaktore Dagnija Neimane-Vēvere: “Mēs visi esam vienā laivā un vēlamies dzīvot labākā un veselākā Latvijā.” Neimane-Vēvere arī atgādināja, ka plašu rezonansi raisījušais pētnieciskais projekts “Diagnoze – vēzis”, ko LTV Ziņu dienests realizēja 2019.gadā, negaidīti izgaismoja problēmas ārstu komunikācijā ar pacientiem – gan to, kā tiek paziņota diagnoze, gan sarunas par turpmāko ārstēšanu. Mediķu un pacientu līdzvērtīgas un saprotošas komunikācijas nozīmi “Gada balvas medicīnā 2019” pasākumā īpaši uzsvēra arī Valsts prezidents Egils Levits.  

VM speciālbalvu par veselības aprūpes tēmu aktualizēšanu sabiedrībā saņēma arī Latvijas Radio, bet Slimību profilakses un kontroles centrs un VM galvenais infektologs Uga Dumpis pateicības rakstus saņēma par pašaizliedzīgu darbu Covid-19 pandēmijas laikā.