• Sestdiena, 2021. gada 24. jūlijs
  • Vārda diena: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna
  • Rīgā skaidrs, +19 °C, Z vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

Dokumentālo filmu cikls par 20. gadsimta ietekmīgākajiem politiķiem – LTV1 otrdienās

 

No 26. augusta otrdienās LTV1 piedāvās dokumentālo filmu ciklu par 20. gadsimta ietekmīgākajiem politiķiem, kuri veidojuši pasauli tādu, kādu to pazīstam šodien. Skatītājiem būs iespēja uzzināt, par ko 20 gadus klusēja Gorbačovs, kas ļāva Hitleram nonākt pie varas, kā arī no jaunas perspektīvas iepazīt Vinstonu Čērčilu un Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

Otrdien, 26. augustā, pulksten 21.15, LTV1 būs skatāma Polijas dokumentālā portretfilma “Gorbačovs. Cilvēks, kurš mainīja pasauli”, kas iepazīstinās ar Mihailu Gorbačovu un 1991. gada Augusta puča notikumiem. Divdesmit gadus pēc notikušā M. Gorbačovs atklāj nezināmus faktus par neizdevušos valsts apvērsumu, kura mērķis bija gāzt viņu – Padomju savienības prezidentu.

2. un 9. septembrī pulksten 22.05 LTV skatītājiem tiks piedāvāta  Francijas divsēriju dokumentālā filma “Apokalipse. Hitlers”. Viduvējs students...Neveiksmīgs mākslinieks...Tomēr viņa triumfs bija negaidīts un postošs. Hitleram izdevās kļūt par politiskas partijas līderi un diktatoru, pakļaut pūli un paveikt noziegumus pret visu cilvēci. Šī filma, izmantojot atjaunotus hroniku materiālus, sniegs atbildi uz to, kādi bija Hitlera politisko panākumu iemesli.

16. septembrī pulksten 22.05 skatītājiem būs iespēja redzēt biogrāfisko filmu “Čērčils: Gadsimta Politikas milzis”. Lai gūtu pēc iespējas precīzāku priekšstatu par Vinstonu Čērčilu kā vienu no ievērojamākajiem Eiropas politiķiem, filmas veidotāji aplūko politiķa sarežģīto personību un politisko darbību., kas slēpjas aiz populārajām runām un medijos pieejamās informācijas.

30. septembrī pulksten 22.05 LTV ekrānos vērojama dokumentālā filma “Personības tapšana: Angela Merkele”. Pirmās sievietes, kas kļuva par Vācijas kancleri, Angelas Merkeles, ceļš līdz kļūšanai par ietekmīgāko sievieti pasaulē nav bijis viegls. Portretfilma ļauj redzēt Merkeles apbrīnojamo kāpienu pretī varai, un to, kādu ietekmi tas atstājis uz viņu – sievieti, bijušo austrumvācieti, zinātnieci un, kā viņa pati sevi dēvē, rietumu demokrātijas aizstāvi.