• Pirmdiena, 2020. gada 21. septembris
  • Vārda diena: Matīss, Modris, Mariss
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Dokumentālo filmu sērija par mūzikas pasaules spožāko zvaigžņu leģendārākajiem albumiem

 

No 9. janvāra piektdienu vakaros pulksten 21:00 LTV7 skatītājiem piedāvā trīspadsmit sēriju dokumentālo filmu ciklu “Leģendārie albumi”, kas stāsta par platēm, kas izmanījušas 20. gadsimta mūzikas vēsturi, padarot to autorus par megazvaigznēm, kuru dziesmas pazīst visi.

Janvāra mēnesī skatītāji LTV7 ēterā varēs redzēt pirmās četras dokumentālo filmu cikla “Leģendārie albūmi” sērijas, kas veltītas grupām “Queen”, “The Doors” un “Pink Floyd”, kā arī Elvisam Preslijam.

Šovakar, 9. janvārī pulksten 21:00, LTV7 demonstrēs sēriju par 1970. gadā Londonā dibināto grupu “Queen” un viņu ceturto albumu “A Night at the Opera”, kurš kļuva ne vien par sava laika visdārgāk ierakstīto albumu, bet arī par vienu no komerciāli veiksmīgākajiem un klausītāju mīlētākajiem. Šajā filmā grupas faniem un citiem interesentiem pirmo reizi tiek piedāvāts padziļināts ieskats nozīmīgā albuma tapšanas vēsturē.

Pēc nedēļas, 16.janvārī pulksten 21:00, LTV7 ēterā varēs redzēt sēriju par grupu, kas vietu rokenrola vēsturē sev nodrošināja jau ar pirmo ierakstu -  „The Doors”. Grupas nosaukuma vārdā nodēvēto pirmo albumu uzskata par vienu no visu laiku spožākajām debijām – tas ir blūza, roka un džeza apvienojums, ko papildina Džima Morisona balss un teksti. Dokumentālajā filmā izmantotas intervijas ar grupas palikušajiem dalībniekiem, ierakstu kompānijas guru, skaņu inženieriem u.c., dzirdami mūzikas paraugdemonstrējumi un redzami reti video arhīva materiāli.

Nākamā cikla “Leģendārie albumi” sērija, kas LTV7 būs redzama 23. janvārī pulksten 21:00, vēstīs par psihedēliska roka un poētiski filozofisku tekstu autoriem “Pink Floyd” un viņu albumu “The Dark Side of the Moon”. Šī 1973. gada plate vienlaikus ir meistardarbs un fenomens – tās acumirklī atpazīstamais vāks un laika pārbaudi izturējušās melodijas padara to par īstu leģendāro albumu ikonu. Filma ietver intervijas ar grupas dalībniekiem, skaņu inženieriem, vāka dizaineri un citiem ierakstā iesaistītajiem.

30. janvārī pulksten 21:00 skatāmās ceturtās sērijas galvenais varonis ir samtainās balss īpašnieks Elviss Preslijs, kura pirmais, paša vārdā nosauktais, albums neatgriezeniski izmainīja populārās mūzikas skanējumu un izskatu. Filmā iekļauti ierakstu kompānijas “Sun Records” dibinātāja Sema Filipsa stāsti par satricinošajām dienām, kad viņš provēs noklausījies Elvisu un apņēmies viņu producēt. Tāpat filmā būs redzamas 1955. un 1956. gada uzstāšanās, intervijas ar Elvisu un plašākai publikai maz zināmi mājas video no Rokenrola karaļa dzīves un darba ierakstu studijā.