• Svētdiena, 2021. gada 25. jūlijs
  • Vārda diena: Jēkabs, Žaklīna
  • Rīgā skaidrs, +25 °C, Z vējš, 5m/s
LSM Bērnistaba

Dziesminieks Goran Gora – „Personība. 100g kultūras” 4. novembrī LTV1

 

Latvijā Otrdien, 4.novembrī pulksten 19:15 LTV1 raidījumā „Personība. 100g kultūras” daudzpusīgais mūziķis Goran Gora jeb īstajā vārdā Jānis Holšteins – Upmanis.

Izdzīvojis angliskā perioda radīšanas prieku savā mūzikā, pamēģinot arī kā Goran Gora iekarot pasaules mūzikas festivālus, Jānis tagad raksta dziesmas latviešu valodā. Atspēriens pretī latviskumam bijis dzejnieks Imants Ziedonis. Kopā ar draugiem no Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” tapuši vairāki albumi, un tagad dziesmas ar Ziedoņa vārdiem dzied pat tie, kuri nu nekādi dzeju nemīl.

“Beidzot varu teikt to, ko vēlos, jo desmit gadi mūzikas dzīvē radoši nodzīvoti,” savas izjūtas pēc lielās koncerttūres “Mosties” atklāja dziesminieks Goran Gora jeb īstajā vārdā Jānis Holšteins – Upmanis. Viņa jaunākais albums ar dzejnieka Knuta Skujenieka vārdiem ir piepildīts ar saturu.

Jānis ir tik radoši daudzveidīgs, ka viņa dzīves radošās aktivitātes jāmēģina noķert īstajā laikā un vietā: stādot Ziedoņa ozolu aleju kopā ar draugiem no fonda “Viegli” Rundāles parkā, kopā ar Renāru Kauperu fantazējot par fonda “Viegli” decembra koncertiem, rakstot mūziku savu vienaudžu iestudētajām izrādēm Latvijas teātros. Pat viņa pazinējiem, iespējams, būs pārsteigums Jāņa pavārmeistara cienīgā darbošanās virtuvē, lutinot meitu Ronju un sievu Māru Upmani – Holšteinu. Bet prom no burzmas viņš tiek tikai tad, kad kopā ar savu ģimeni satiekas makšķerējot – tad ir tā sajūta, ka savas saknes nevienam viņi neatdos.