• Trešdiena, 2020. gada 5. augusts
  • Vārda diena: Osvalds, Arvils
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

EBU ģenerāldirektors Noels Kurens ticies ar LTV pārstāvjiem

 

2. un 3. oktobrī darba vizītē Latvijā viesojas Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) ģenerāldirektors Noels Kurens (Noel Curran). Vizīte sākās, tiekoties ar LTV vadību un darbiniekiem. Tiekoties ar kolektīva pārstāvjiem, N. Kurens uzsvēra, ka EBU sekos līdzi jaunā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma veidošanas un pieņemšanas procesam, un, nepieciešamības gadījumā, ir gatavi paust savu pozīciju.

Uzsākot vizīti Latvijā, EBU ģenerāldirektors tika iepazīstināts ar notikumiem kopš aizvadītā gada decembra, kad tika atlaists LTV valdes priekšsēdētājs un valdes loceklis satura un digitālās attīstības jautājumos. Ar N. Kurenu tika pārrunāts arī pavasarī notikušais jauno valdes locekļu atlases process un tā rezultāts, kas radīja plašu rezonansi.

N. Kurens ir iepazinies ar jaunā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma tapšanas gaitu un tā šābrīža melnraksta versijas saturu. “Rakstītā formā viss izskatās ļoti labi, un pārvaldības principi ir definēti veiksmīgi, tomēr atvērts ir jautājums par mediju politiku veidojošo pušu spējām un vēlmi pēc likuma pieņemšanas tajā ietverto realizēt dzīvē,” pauda EBU ģenerāldirektors. Viņš arī norādīja, ka satraukumu raisa šobrīd vāji definētais sabiedrisko mediju finansējuma mehānisms. Tika pārrunātas arī sabiedrisko mediju apvienošanās iespējas, kā arī iziešana no reklāmas tirgus. Runājot par Latvijas mediju vidi, N. Kurenu īpaši interesēja satura virzienu atšķirības sabiedriskajos un komercmedijos un konkurences situācija Latvijā.

2. oktobrī N. Kurenam plānotas tikšanās arī ar Latvijas Radio pārstāvjiem, valsts prezidentu Egilu Levitu, kultūras ministru Nauri Puntuli. Dienas noslēgumā Saeimā notiks mediju ekspertes Ritas Rudušas vadīta diskusija, kurā piedalīsies gan EBU ģenerāldirektors, gan Saeimas deputāti, tostarp no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Mediju politikas apakškomisijas. Savukārt 3. oktobrī N. Kurens tiksies ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem un Latvijas Žurnālistu asociācijas pārstāvjiem. Vizīte noslēgsies ar tikšanos ar premjerministru Krišjāni Kariņu un viņa komandu.

EBU ir pasaulē vadošā sabiedrisko mediju apvienība. Tās mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu sabiedrisko mediju attīstību un nodrošināt augstas kvalitātes saturu visā Eiropā. Apvienība atbalsta un palīdz stiprināt sabiedriskās raidorganizācijas visā Eiropā.