• Pirmdiena, 2020. gada 21. septembris
  • Vārda diena: Matīss, Modris, Mariss
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Eiropas nozīmīgākais kino notikums – Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija – tiešraidē LTV

 

Sestdien, 13.decembrī pulksten 20:00, LTV1 tiešraidē no Latvijas Nacionālās operas varēs vērot Eiropas gada nozīmīgāko kino notikumu – 27. Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremoniju. Stundu pirms svinīgās ceremonijas, pulksten 19:05, būs redzamas kinokritiķes Dairas Āboliņas vadītās ekskluzīvās tiešraides intervijas ar aktieriem, režisoriem un goda viesiem no sarkanā paklāja.

Eiropas kultūras galvaspilsētas gada nogalē Rīgas vārds izskanēs ar vērienu. Televīzijas tiešraidē visā Eiropā no Latvijas Nacionālās operas tiks pārraidīta 27. Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, kas vienuviet pulcēs pasaules līmeņa kino profesionāļus – izcilus režisorus un spilgtākos aktierus. Šīs ceremonijas skaistums slēpjas niansēs, asprātīgā vadītāju un aktieru saspēlē uz skatuves, kur 21 balvu saņēmējs teiks runas angliski dažādu Eiropas valodu īpašajos akcentos. Rīgā gaidāms īsts zvaigžņu lietus.

Vienu no Eiropas Kinoakadēmijas prestižajām balvām pasniegs LTV1 ēterā demonstrētā Latvijas jaunatklāšanas raidījuma “TE” personības – Marta Selecka un Gustavs Terzens, kurš ir arī kultūras raidījuma “Diskusija. 100 g kultūras” vadītājs.

Jau stundu pirms balvu pasniegšanas ceremonijas tiešraides, pulksten 19:05, Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas žurnālisti strādās, lai Latvijas skatītājiem parādītu svinīgā notikuma un sarkanā paklāj aizkulises. Kinokritiķe Daira Āboliņa uz sarkanā paklāja ekskluzīvās tiešraides intervijās sarunāsies ar aktieriem, režisoriem un īpašajiem ceremonijas viesiem, savukārt Kultūras ziņu vadītāji Eva Ikstena -Strapcāne un Edgars Raginskis tiksies ar kino profesionāļiem un tvers gaisā virmojošās emocijas preses centrā un operas foajē telpās.

Pēc Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas svinīgās ceremonijas beigām, portālos www.lsm.lv un www.ltv.lv būs redzama tiešraide no preses centra Latvijas Nacionālajā operā, kurā balvu ieguvēji sniegs atbildes uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem.

Ik vakaru “Kino ziņās” LTV1 ēterā tiks stāstīts par aktuālākajiem un spilgtākajiem notikumiem kinozālēs, aizkulisēs un uz sarkanajiem paklājiem Rīgas kino nedēļā.

Latvijas Televīzija jau vairākus gadus ir pārraidījusi Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremoniju, taču šogad LTV ir kļuvusi par Eiropas “Oskara” pasniegšanas ceremonijas tehnisko producentu, kas nodrošinās ceremonijas ieraksta procesu, ko translēs daudzās pasaules valstīs.

Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija ir viens no Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014. gada galvenajiem notikumiem, kas tapis sadarbojoties Eiropas Kinoakadēmijai, “EFA productions”, LR Kultūras ministrijai, Rīgas domei, nodibinājumam “Rīga 2014”, ES programmas “Radošā Eiropa” apakšprogrammai “MEDIA”, Vācijas Federālā kino valdei “FFA”, Vācijas valsts loterijai “Berlīne”, Vācijas kultūras un mediju valsts ministram un “Medienboard Berlin – Brandenburg”, kā arī “ZDF/ARTE” un Latvijas Televīzijai.