• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -17 °C, A/ZA vējš, 2,55m/s
LSM Bērnistaba

Gada notikums teātra mākslā – “Spēlmaņu nakts 2015” balvu pasniegšanas ceremonija tiešraidē LTV1

 

Tradicionāli 23.novembris ir Gada balvas teātrī pasniegšanas ceremonijas diena jeb “Spēlmaņu nakts”. Arī šogad Latvijas Televīzija piedāvā šo teātra mākslas notikumu vērot LTV1 ēterā. Tiešraide no Dailes teātra sāksies pulksten 21:15.

Ik gadu novembris Latvijas teātru profesionāļu dzīvē tiek sagaidīts ar īpašu interesi un intrigu – Latvijas laikmetīgā teātra tēva Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, 23.novembrī, notiek gadskārtējā Latvijas teātru balvu pasniegšanas ceremonija “Spēlmaņu nakts”.

E. Smiļģis vienmēr ir uzsvēris, ka teātris ir spēles un sintēzes māksla. Un nekas jau nav mainījies! Arī šī gada ceremonijas veidotāji – režisore Ināra Slucka, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, videomākslinieks Māris Kalve un operators Uldis Jancis to atgādinās, ikdienišķas situācijas viegli un ironiski sasaistot ar dzīvi teātrī, uzsverot šīs dienas nozīmīgumu un noturot arī to prieka dzirksti, kas ierasti dominē teātru profesionāļu starpā šī vakara gaitā. Jo tie ir svētki!

Īpaši vakara gaitā sumināsim Mūža balvas ieguvējus – tautā mīlētos Latvijas Nacionālā teātra grandus Uldi Dumpi un Ģirtu Jakovļevu, kā arī noskaidrosim 17 Skatuves naglu ieguvējus un uzzināsim, kura izrāde iegūs pagodinošo Grand Prix titulu.

“Spēlmaņu nakts” priekšvakarā, 22.novembrī, Latvijas Televīzija piedāvā ļoti jautru un spilgtu tikšanos ar šī gada Mūža balvas ieguvējiem - Uldi Dumpi un Ģirtu Jakovļevu. Raidījumu cikla “Teātris.zip”, kas tapis sadarbībā ar Teterevu fondu, ietvaros tiks demonstrēts Dž. Fārkera lugas “Kavalieru viltība” 1975.gada iestudējums, kurā abi toreiz jaunie aktieri spēlē kopā. Izrāde skatāma LTV7 ēterā, pulksten 21:30. Pirms izrādes, pulksten 21:00, Ojārs Rubenis raidījumā “Teātris.zip” tiksies ar abiem aktieriem.