• Otrdiena, 2020. gada 18. februāris
  • Vārda diena: Kintija, Kora
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 752mm Hg, 77%
LSM Bērnistaba

Gada populārāko sportistu noskaidros LTV tiešraides laikā

 

Informējam, ka ceturtdienas, 21.decembra, vakarā plkst.21.00 LTV1 ēterā tiešraidē būs vērojama Latvijas Gada balvas sportā pasniegšanas ceremonija no kinoteātra "Splendid Palace". Pasākumu vadīs Latvijas Televīzijas ētera personības Inese Vaikule un Uģis Joksts.

Pasākums arī īpašs ar to, ka līdzjutēju balsojums par gada populārāko sportistu noslēgsies tieši LTV tiešraides laikā. Balsi varēs nodot pa tālruni, kas būs redzams ētera laikā (maksa par zvanu 14 centi), vai balsojot internetā sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv, reģistrējoties ar sociālo tīklu pasēm.

Uz šo godu pretendē Mairis Briedis, Jeļena Ostapenko un Pauls Jonass. Kā ierasts, pirms tam portālā "Delfi.lv" līdzjutēji varēja balsot par saviem favorītiem. Tā rezultātā noskaidrojās trīs populārākie sportisti. Pirmajā kārtā iegūtās balsis finālbalsojumā gan neskaitīsies.

Ar lielisku sniegumu Latvijas valstsvienībā un NBA klubā Ņujorkas Knicks priecējošais basketbolists Kristaps Porziņģis vai par pasaules čempionu kļuvušais bokseris Mairis Briedis? Cauru gadu lieliski spēlējošās un vēsturiskus panākumus guvušās tenisistes – Jeļena Ostapenko un Anastasija Sevastova, pārsteidzošā svarcēlāja Rebeka Koha vai nesatricināmi stabilā cīkstone Anastasija Grigorjeva? Vīru vai dāmu basketbola valstsvienība? Bobslejisti vai pludmales volejbolisti? Aizejošais gads sporta cienītājiem dāvājis daudz pozitīvu emociju, intriģējošu cīņu, un nu pienācis laiks atskatīties uz paveikto un izsvērt, kuri tad bijuši vislabākie.

Kā informē rīkotāji, uz skatuves viens pēc otra kāps labākie sportisti, treneri, komandas un pasākumu rīkotāji, lai 16 nominācijās saņemtu apbalvojumu no prominentiem sveicējiem, ieskaitot Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. 

Pasākuma ietvaros jau otro gadu leģendārais sporta žurnālists Anatolijs Kreipāns īpašā "Anatolija stūrītī" aprunāsies un pasniegs zelta palmas tiem, kuri pelnījuši šogad tikt atzīmēti, taču neiekļaujas tradicionālajās ceremonijas Latvijas gada balva sportā kategorijās.

Tā kā šogad mūsu sportisti guva panākumus pasaules mediju uzmanības lutinātos pasākumos, Latvijas vārds izskanēja skaļi un tālu. Tas pamudināja Latvijas Gada balvas sportā 2017 režisoru Viesturu Meikšānu un scenogrāfu Didzi Jaunzemu ceremonijā krāšņi un emocionāli apspēlēt atbalss tēmu. «Atbalss ir skaņas atgriešanās pie skaņas avota. Šī atgriešanās tēma ir metaforiski ļoti ietilpīga un daudzslāņaina. Tā ir saistīta ar labāko paraugu atdarināšanu, svarīgāko īpašību pārņemšanu, mācīšanos, mantošanu, un, zināšanu un prasmju pārnešanu. «Atbalss kā atgriešanās», nozīmē mūsu vecmeistaru sirsnīgu godināšanu, īpašas uzmanības pievēršanu saiknei starp treneriem un viņu audzēkņiem, un idejai par pārmantojamību, kas ir ilgtspējīgas attīstības stūrakmens,» uzsver režisors Viesturs Meikšāns.

Ceremonijas viesus un TV skatītājus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs dzīvespriecīgā grupa Very Cool People kopā apburošās balss īpašniecēm – Agnesi Rakovsku, Dināru Rudāni un Evilenu Protektori. Savukārt vīrišķo noti piešķirs solisti - Normunds Rutulis un Daumants Kalniņš.

Svinīgo ceremoniju Latvijas Gada balva sportā 2017 organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Igo Japiņa sporta aģentūra ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Sporta federāciju padomes, kā arī sponsoru finansiālu atbalstu. Pasākumu atbalsta Latvijas Dzelzceļš, starptautiskā lidosta Rīga, LOK ģenerālsponsori – LMT un Latvijas valsts meži, LOK sponsori –  4F un Latvijas Gāze, LOK partneri – Latvenergo un Swedbank, pasākuma atbalstītāji – Paulig un Lauretana, kā arī informatīvie partneri: LTV, portāls DELFI, žurnāls 9vīri, radio SWH, žurnāls Sports un JC Decaux.