• Ceturtdiena, 2020. gada 27. februāris
  • Vārda diena: Līva, Līvija, Andra
  • Rīgā +0.1°C, ZA vējš 0.4m/s, 743mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Godalgotās daudzsēriju filmas „Izsauciet vecmāti” jaunākā sezona LTV1 ēterā

 

Telekompānijas BBC seriāla „Izsauciet vecmāti” jaunākajā sezonā Džesika Reina un Miranda Hārta atgriežas ar aizraujošiem un aizkustinošiem stāstiem no vecmāšu ikdienas 20. gadsimta 50. gadu Londonas nomalē. Britu Kinoakadēmijas godalgotā daudzsēriju filma pulcē arvien lielāku piekritēju pulku – trešās sezonas pirmizrādi Lielbritānijā noskatījušies vairāk nekā 11 miljoni skatītāju. Latvijā jaunā sezona būs skatāma no 30. jūnija pirmdienās pulksten 21.15.

Balstīts uz populārajiem Dženiferas Vortas memuāriem, šis sirsnīgais, dzīvi apliecinošais stāsts seko jaunajai vecmātei Dženijai (Džesika Reina) un viņas amata māsām ikdienas darbā nabadzīgā Londonas austrumu rajonā 1950. gados. Šokējoša netīrība, šaurība un neizpratne veselības jautājumos - tā nebūt nav lielākā nabadzība, kādā šejienes sievietes dzīvo. Daudzas no viņām nekad nav zinājušas, ko nozīmē izjust par kādu rūpes vai tikt aprūpētai. Vecmātēm jācenšas nodrošināt labākos iespējamos apstākļus bērniņu piedzimšanai un sagatavot šim notikumam arī pārējo ģimeni.

Notiekošais tiek pasniegts caur māsas Dženijas atmiņu stāstījumu vecumdienās, un sieviete atzīst – pirms vecmātes darba viņa neko nezināja par reālajiem dzīves apstākļiem, par dzīves skarbumu un nabadzību, viņa nezināja neko par pašu dzīvi. Katrs bērns ir ieņemts mīlestībā vai kaislībā, katra piedzimšana ir pavisam jauns sākums. Vecmātes pieredz pašus intīmākos, pašus priecīgākos un reizēm – pašus skumjākos brīžus savu pacienšu dzīvē.

Seriāla aktrises atzīst, ka vecmātes lomas tēlošana ir fiziski nogurdinošs darbs – bieži ilgstošu filmēšanas laiku jāatrodas neērtās pozās, neskaitāmas reizes jāatkārto elpošanas vingrinājumi. Taču tam piemīt spēcīga un savdabīga maģija – ne reizi vien filmēšanas laikā viņas pieredz īstas asaras un aizkustinājumu, ko dzemdību rituāla izspēlēšana viņās atmodina. Pat, ja jaundzimušā bērna vietā ir tikai lelle, emocijas, kas piedzimst, ir reālas!

Trešās sezonas darbība aizsākas divās īpašās Ziemassvētku epizodēs, kurās priecīgo svētku noskaņu iztraucē spraigi notikumi. Zem noliktavas netālu no Nonāta nama tiek atrasta nesprāgusi Otrā Pasaules kara bumba. Māsas un liela daļa vietējo ģimeņu attopas bez pajumtes. Dakterim Tērneram jāsteidzas vakcinēt bērnus pret poliomielītu, bet šis uzdevums izrādās skriešanās ar laiku. Kad slimība uzplaiksnī arvien tuvāk, atliek vienīgi cerība...

No 30.06. pirmdienās plkst. 21:15 ar atkārtojumu otrdienās 09:35
Izsauciet vecmāti 3.
Daudzsēriju mākslas filma.
Lielbritānija, 2014.
Seriāla autore – Heidija Tomase
Lomās: Džesika Reina, Dženija Agatere, Miranda Hārta, Pema Ferisa, Džūdija Parfita