• Sestdiena, 2021. gada 24. jūlijs
  • Vārda diena: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna
  • Rīgā skaidrs, +19 °C, Z/ZR vējš, 2m/s
LSM Bērnistaba

Iestājoties par vārda brīvību, LTV demonstrēs dokumentālo filmu par Pēteri Gresti

 

Asi iestājoties pret Austrālijas latviešu žurnālista Pētera Grestes un viņa kolēģu notiesāšanu Ēģiptē, Latvijas Televīzija trešdien, 16. jūlijā, pulksten 18.50, demonstrēs 2014. gada dokumentālo filmu ““Al Jazeera” prāva Kairā”, sniedzot analītisku ieskatu Ēģiptes apsūdzībā preses un vārda brīvības kontekstā, kā arī piedāvājot ieslodzīto žurnālistu un viņu ģimeņu personīgu skatījumu.

Bargie soda mēri, kas Kairā piespriesti „Al Jazeera” žurnālistu trijotnei, izraisījuši plašu starptautisku satraukumu. Apsūdzībā par ziņu falsificēšanu un sadarbību ar organizāciju, kas nesen atzīta par teroristisku, preses pārstāvji tika notiesāti ar 7 – 10 gadus ilgu cietumsodu. Jaunā Austrālijas dokumentālā filma pētīs, kāda ir notiekošā nozīme Ēģiptes preses un vārda brīvības kontekstā un cik akurāti procesā darbojušās visas iesaistītās puses. Viens no trim apsūdzētajiem ir Latvijas un Austrālijas dubultpilsonis Pēteris Greste, kura advokāts neieradās uz prāvu, apgalvojot, ka „Al Jazeera” darbinieku aizstāvēšanā pieļauj milzīgas kļūdas.

Jau ziņots, ka Latvijas Televīzija pievienojusies Eiropas raidorganizāciju apvienības Neapoles Ģenerālās Asamblejas rezolūcijai par žurnālistu, tajā skaitā Austrālijas latvieša Pētera Grestes, sodīšanu Ēģiptē. LTV kategoriski nosoda brīvas žurnālistikas ierobežošanu un vārda brīvības apkarošanu, savos sižetos un filmās turpinot pievērst pastiprinātu uzmanību šim jautājumam Latvijā, Baltijā un visa pasaulē.

Latvijas Televīzija līdzās organizācijām daudzās Eiropas valstīs un biedriem no Āzijas, Āfrikas un ASV aicina Ēģiptes tiesu instances pārvērtēt lēmumu ar ieslodzījumu sodīt trīs “Al-Jazeera” žurnālistus, tajā skaitā Pēteri Gresti, vēršot uzmanību, ka šis nav pirmais gadījums, kad Ēģiptē tiek ierobežota mediju vārda brīvība. Asu nosodījumu paudušas daudzas pasaules valstis, tajā skaitā Austrālija un ASV.

Eiropas sabiedrisko mediju rezolūcija, kurai pievienojusies arī Latvijas Televīzija, lasāma šeit: