• Otrdiena, 2020. gada 4. augusts
  • Vārda diena: Romāns, Romualds, Romualda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Ievieto savu elpu aizraujošo video vietnē www.vienaelpa.lv !

 

Tuvojoties ilgi gaidītajam notikumam – jaunajam televīzijas konkursam amatieru koriem "Eirovīzijas gada koris 2017", aicinām ikvienu aktīvi apmeklēt īpašo interneta vietni www.vienaelpa.lv un ievietot īsus video ar savu ieelpu un izelpu.

Pašlaik aicinājumiem atsaukušies gan lieli, gan mazi – arī ģimenes un draugu kompānijas, ievietojot elpošanas video no dažādām vietām – pļavām, pludmalēm, mežiem, pilsētvides.

Video ievietojuši ļaudis no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Kanādas, Krievijas, Ķīnas u.c.

Šie video, kopā apvienoti, kļūs par projektu "Viena elpa" jeb "Breathing together" angļu valodā, kas vienlaikus aicina cilvēkus no visas Eiropas piedalīties šāda mēroga sociālo tīklu aktivitātē.

Atgādinām, ka vēl divas turpmākās piektdienas kopā ar sabiedrisko mediju portālu "Lsm.lv" izvēlēsimies elpu aizraujošākos video, kas augšupielādēti vietnē www.vienaelpa.lv. To autori saņems divus ielūgumus uz pirmo koru Eirovīziju, kas jau 22. jūlijā notiks Arēna Rīgā.

Lai mājaslapā www.vienaelpa.lv ievietotu video, tās apmeklētājiem jāautorizējas ar kādu no piedāvātajām iespējām. Savukārt ievietotie video visiem būs redzami pēc to apstiprināšanas. Mājaslapas nosaukums angļu valodā ir www.breathingtogether.eu.

Kā ziņots, jaunajā konkursā “Eirovīzijas gada koris 2017” kordziedāšanas prasmi un tradīcijas konkursā demonstrēs labākie amatieru kori no deviņām Eiropas valstīm: Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Vācijas, Ungārijas, Slovēnijas un Velsas (Lielbritānija). Dalībniekus izraudzījās katras valsts sabiedriskā televīzija, bet Velsā un Latvijā notika nacionālie atlases konkursi. Latviju pārstāvēs Jelgavas meiteņu koris “Spīgo”.

Dalībnieku sniegumu vērtēs augsta līmeņa žūrija: britu komponists Džons Raters (John Rutter), Latvijas mecosoprāns Elīna Garanča un šveiciešu diriģents Nikolass Finks (Nicolas Fink). Uzvarētājs saņems "Eirovīzijas gada koris 2017" titulu un Rīgas Domes naudas balvu. Konkursu vadīs Grammy balvas laureāts komponists Ēriks Vitekers (Eric Whitacre) un LTV kultūras raidījumu vadītāja Eva Johansone.

"Man vissvarīgākais ir, lai mani kora priekšnesums uzrunā kā klausītāju, lai aizrauj, liek aizdomāties, sajust "lidojumu", bet tai pat laikā tas būtu profesionāli nostrādāts. Mūsdienās ļoti svarīga ir aura un harizma, tas visvairāk arī paliek atmiņā," uzsver žūrijas pārstāve E.Garanča.

Ikvienam interesentam būs iespēja ne tikai pie televīzijas ekrāniem, bet arī klātienē sekot līdzi koru sacensībai - "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv notiek biļešu tirdzniecība uz konkursu.

Konkursu "Eirovīzijas gada koris 2017" rīko Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU), vācu kultūras organizācija INTERKULTUR, Latvijas Televīzija un Rīgas Tūrisma Attīstības birojs (LIVE RIGA).