• Piektdiena, 2020. gada 10. jūlijs
  • Vārda diena: Lija, Olīvija, Odrija, Olivers
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Ilonas Brūveres filmas “Tapieris” TV pirmizrāde – LTV1

 

Trešdien, 6. augustā, pulksten 22.10, LTV1 televīzijas pirmizrādi piedzīvos režisores Ilonas Brūveres kinostāsts par tango karali Oskaru Stroku - tapieri, krogus muzikantu, tirgotāju, uzņēmēju, avantūristu un patiesu  mīlētāju. Filma “Tapieris” seko Oskara Stroka veiksmēm un neveiksmēm pagājušā  gadsimta vidū, balstoties uz iestudētiem aculiecinieku stāstiem, kino un valsts arhīva dokumentiem. Tas ir stāsts par mūziķi, kura tango skan Berlīnē, Parīzē, Pekinā, Budapeštā un Vīnē. 

Oskars Stroks ir kā neiepazītais misters X. Eiropas mūzikas klubos un restorānos aizvien skan Stroka tango, viņu neminot un neatpazīstot autoru. Komponista radošās biogrāfijas kontā ir vairāk nekā 300 skaņdarbu. Leģenda par mūziķi aizsākas kādā kinoteātrī pirms gadu simta, kad Stroks vēl nenojauš, kas notiks pēc tam. Viņu apbur mēmā kino kustīgās bildes un viņš turpmāk stāsta par dzīvi savā – mūzikas - valodā.

Režisores Ilonas Brūveres filma ir stāsts par cilvēku, kas cīnās par sevi, savu dzīvi un mūzikas uztveri laikā, kad pasauli pāršalc lielās depresijas laiks. Pirmā ekonomiskā krīze. Ne vien Stroka tango ritmi ir tie, kas šodien liek atcerēties  komponistu. Ekonomiskā krīze šodienas eksistencei piedāvā līdzīgus spēles noteikumus un tapieris atkal ir mūsdienu prototips ar savu neveiksmīgo uzņēmējdarbību, mūžīgajiem parādiem un nemitīgajiem centieniem tikt ar to galā. Ar savu sapni par mūziķa karjeru, nerimtīgajām mīlestības alkām un visām ar to saistītajām, distancētam vērotājam sķietami tik komiskajām nepatikšanām.