• Otrdiena, 2020. gada 11. augusts
  • Vārda diena: Liega, Olga, Zita, Zigita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Izcilu koncertu TV pirmizrādes LTV gadumijā

 

Aizvadot Veco gadu un sagaidot Jauno, Latvijas Televīzija saviem skatītājiem svētku dienās piedāvā baudīt izcilu pašmāju un ārzemju mūziķu koncertu televīzijas pirmizrādes un iemīļotu koncertu ierakstus. LTV abos kanālos būs skatāma ikgadējā Vīnes filharmoniķu Jaungada koncerta tiešraide, kā arī latviešu grupas “Prāta vētra” un Tonija Beneta un Lēdijas Gāgas koncertieraksti, Endrū Loida Vēbera, Eltona Džona, Robija Viljamsa un grupas “Coldplay” koncertfilmas.

Šā gada pēdējā dienā, 31.decembrī pulksten 18:30, LTV7 ēterā būs skatāma koncertfilma par 2013.gadā notikušo Robija Viljamsa koncertu Tallinā, turnejas „Take the Crown” ietvaros. Šo koncertu apmeklēja ap 60 tūkstošiem skatītāju, tai skaitā 7 tūkstoši mūziķa fanu no Latvijas. Turneja, kuras laikā dziedātājs sniedzis 26 koncertus 13 valstīs, kļuvusi par viņa sensacionālu atkalatgriešanos uz skatuves kopš 2006. gada. Pēc koncertfilmas, pulksten 20:40, tiks demonstrēta dokumentālā filma par mūziķa fanu ceļojumu uz Tallinu. Koncertfilmas un dokumentālās filmas atkārtojumus LTV7 varēs redzēt 2.janvārī pulksten 13:00 un 15:10.

Jaungada naktī, pulksten 00:15, LTV7 piedāvā noskatīties slavenās britu rokgrupas “Coldplay” koncertfilmu, kurā iemūžināta grupas pasaules turneja „MyloXyloto” 2012. gadā, kuras koncertus kopumā noskatījās 3 miljoni cilvēku. Koncertfilmā iekļauti kadri no “Coldplay” uzstāšanās Parīzē un Monreālā, kā arī no grupas leģendārā priekšnesuma 2011. gada Glastonberijas festivālā. Koncertfilmas atkārtojums LTV7 ēterā skatāms 1.janvārī pulksten 18:35.

Jaunā gada pirmajā dienā, pulksten 12:15, LTV1 tiešraidē būs vērojams ikgadējais Vīnes filharmoniķu Jaungada koncerts 2015, kas šogad iepriecinās ar Johana Štrausa dēlu - Johana Štrausa jaunākā, Eduarda Štrausa un Jozefa Štrausa komponētajiem skaņdarbiem. Pie orķestra diriģenta pults šogad redzēsim pasaulslaveno Zubinu Metu, kas sadarbojies arī ar kori "Latvija". Starp muzikālajiem priekšnesumiem būs baudāma arī filma par krāšņo pilsētu.

Vakarā, LTV1 ēterā pulksten 21:10, skatītājus priecēs pašmāju grupas “Prāta vētra” koncerta “Vēl viena klusā daba” TV pirmizrāde. Pēc koncerta, pulksten 23:00, būs skatāma dokumentālā koncertfilma, kas ir grupas 2012.gada vasaras koncerttūres noslēguma koncerta video ieraksts. Filma sniedz ieskatu ne tikai pašā koncertā, bet arī ilgajā sagatavošanas procesā – ļauj sekot līdz grupas gaitām jau vairākus mēnešus pirms paša koncerta norises. Tā ir iespēja ieraudzīt “Prāta Vētras” dalībnieku un komandas sajūtas pirms kāpšanas uz skatuves un vērot, kā idejas pārvēršas realitātē. Koncertfilmas režisors ir “Prāta Vētras” bundzinieks Kaspars Roga.

Savukārt LTV7 1.janvāra vakarā pulksten 21:35 skatītājiem piedāvā baudīt angļu rokmūziķa, komponista un pianista Eltona Džona koncertfilmas “Miljons dolāru klavieres” TV pirmizrādi. Skatuves mākslinieks bijis viens no slavenākajiem un komerciāli veiksmīgākajiem populārās mūzikas izpildītājiem, savus albumus pārdodams vairāk nekā 550 miljonos kopiju. Viņš ir radījis visu laiku vislabāk pārdoto singlu Billboard vēsturē – “Candle in the Wind”, ko mūziķis 1997. gadā veltīja Princeses Diānas piemiņai. „Miljons dolāru klavieres” ir Eltona Džona koncertu sērija Cēzara pils Kolizejā Lasvegasā. Koncertfilma atkārtojums būs skatāms LTV1, 4.janvārī pulksten 15:10.

Piektdien, 2.janvārī pulksten 19:10, LTV1 skatāma komponista un mūziklu autora Endrū Loida Vēbera koncertfilmas “40 skatuves mūziklu gadi” TV pirmizrāde. Pasaules slavu Vēbers ieguvis ar tādiem mūzikliem kā “Jēzus Kristus Superzvaigzne”, “Evita” (1976), “Kaķi” (1981) un “Operas spoks” (1986). “40 skatuves mūziklu gadi” ir šovs, kas sastāv no daudziem neparastiem priekšnesumiem. Pazīstamas skatuves zvaigznes, to skaitā komiķis Toms Minčins, izpildīs mīlētākās dziesmas no Vēbera mūzikliem.

Tās pašas dienas vakarā, uzreiz pēc ziņu raidījuma “Panorāma”, pulksten 21:10, LTV1 piedāvā amerikāņu mūziķa Tonija Beneta un elektroniskās popmūzikas dīvas Lēdijas Gāgas koncertieraksta “Vaigu pie vaiga” TV pirmizrādi. Pēc kopīgi ierakstītas dziesmas “The Lady Is a Tramp” kaverversijas abi mūziķi sāka plānot kopīgu albumu. “Vaigu pie vaiga” – tas ir ne vien burtisks abu izdotā albuma nosaukuma latviskojums, bet ar raksturojums veidam, kā risinās abu mūziķu sadarbība.