• Trešdiena, 2020. gada 5. augusts
  • Vārda diena: Osvalds, Arvils
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

“Izlaušanās spēle “Latvija”” saņēmusi Eiropas līmeņa apbalvojumu

 

24. septembrī Itālijas galvaspilsētā Romā tika aizvadīts Eiropas raidorganizāciju apvienības (EBU) Radošuma forums. Pēc atlases kārtas izvērtēšanas šī gada vidū, pirmo reizi prestižajā pasākumā piedalījās arī Latvijas Televīzija. Pērn, gatavojoties Saeimas vēlēšanām, LTV Ziņu dienesta raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” komanda radīja jaunu un vēl neredzētu pārbaudījumu partiju līderiem – “Izlaušanās spēli “Latvija””. No visiem prezentētajiem formātiem tieši LTV prezentētā izlaušanās spēle ieguva lielāko foruma dalībnieku atbalstu un kļuva par šī gada uzvarētāju. Eiropas sabiedrisko televīziju pārstāvji prezentēja kopumā 18 jaunus formātus.

 “Aizliegtā paņēmiena” veidotājs un vadītājs, LTV Ziņu dienesta galvenais redaktors Guntis Bojārs priecājas, ka ar izlaušanās spēli izdevās pārsteigt ne vien pašiem sevi, auditoriju un politiķus Latvijā, bet arī profesionāļus no “augstākās raudzes televīzijām”. “Mēs saņēmām daudz komplimentu, citu televīziju pārstāvji nāca klāt un teica – o, jums super spēle, cik aizraujoši! Protams, uzreiz radās jautājumi par to, kā mēs politiķus dabūjām iekšā istabā,” par reakcijām pēc formāta prezentācijas stāsta Guntis.

Pirmā vieta un uzvarētāju tituls ir pierādījums LTV satura veidotāju ideju un izpildījuma kvalitātei, kā arī LTV veidoto formātu spējām konkurēt ārpus Latvijas robežām. Šī ir pirmā reize, kad LTV Radošuma forumā prezentēja savu formātu, tādēļ, runājot par sajūtām, saņemot balvu, Guntis smej:“Kaut kas līdzīgs tai Eirovīzijai tur bija – tāds Marijas Naumovas stāsts, kad maza valsts, kas pirmo reizi te atbraukuši paņem pirmo vietu.” Formātu skates dalībnieki pamatā bija Rietumeiropas pārstāvji – LTV bija vienīgā raidorganizācija no Baltijas valstīm, bet no Austrumeiropas bloka piedalījās vēl tikai Polijas sabiedriskā televīzija. Skatē piedalījās arī tādi televīzijas satura grandi kā BBC (Lielbritānija), ZDF (Vācija), SVT (Zviedrija) un citi. “Izlaušanās spēle “Latvija”” skatē bija vienīgais politiskā satura formāts.

Otro un trešo vietu ieguva Norvēģijas sabiedriskā televīzija (NRK). Otrajā vietā ierindojās projekts “Top 10” – izklaidējošs vakara šova formāts visai ģimenei, kurā slavenībām jāieskatās populārās mūzikas nesenajā vēsturē, un, veicot dažādus uzdevumus, jāmēģina noskaidrot kāda konkrēta gada populārāko dziesmu tops. Savukārt trešo vietu ieguva izglītojoši izklaidējošs projekts “Ridiculously smart”, kurā sadarbojas zinātnieki un stand-up komiķi.

Uzvarētājus noteica anonīms foruma dalībnieku un viesu balsojums – tajā piedalījās ne vien pārējo 17 formātu veidotāji un citi EBU dalīborganizāciju pārstāvji, bet arī EBU Formātu grupas vadība un satura izplatītāji, kas sadarbojas ar pasaules lielākajām raidorganizācijām.

Projekts “Izlaušanās spēle “Latvija”” novērtēts arī Latvijā – tas tika atzīts par 2018. gada labāko satura debiju LTV darbinieku balsojumā, kā arī saņēma Latvijas žurnālistu asociācijas specbalvu.

 “Izlaušanās spēle “Latvija”” tika veidota kā izaicinājums partiju līderiem, kuriem bija jāpierāda, ka viņi spēj darboties komandā, lai atrisinātu āķīgus uzdevumus. Vēl neviens LTV raidījums līdz šim nebija licis partiju līderiem mesties guļus zem galda, noaut kājas, nēsāt trepes, strīdēties savā starpā un mēģināt pierādīt, ka viņi spēj būt komanda ārpus politiķu ierastajiem rāmjiem.

EBU radošuma foruma skatēs ik gadu aicināti piedalīties ne vien Eiropas, bet arī citu valstu sabiedrisko mediju satura oriģinālformāti, kas pārsteidz, izaicina un ļauj uz ikdienišķām lietām palūkoties no cita skatupunkta. Tā ir iespēja uzzināt par jauniem televīzijas formātiem un veicināt radošumu sabiedrisko mediju satura veidošanā.