• Piektdiena, 2020. gada 7. augusts
  • Vārda diena: Madars, Alfrēds, Fredis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Jāņi Latvijas Televīzijā – dziesmas un kino svētku noskaņās

 

Kā ierasts, Jāņos Latvijas Televīzija piedāvā īpašu svētku programmu jautrākai līgošanai un jestrākai Jāņu dienai. Līgo vakarā būs iespēja dziedāt līdzi Raimonda Paula melodijām maestro joku dziesmu koncertam “Viena tante teica…” LTV1 tiešraidē no 11. novembra krastmalas, bet Jāņu vakarā īpaša pirmizrāde – Imanta Krenberga filmas “Īsa pamācība mīlēšanā” filmas arheoloģijas pirmizrāde.

23. jūnijā Līgo dienas pievakarē plkst. 16.25 būs vērojama filmas “Vella kalpi” atjaunotā versija. Pēc Dienas ziņām – neatņemamā vasaras saulgriežu pavadone – filma “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Pēc “Panorāmas” plkst. 21.05 tiešraidē no 11. novembra krastmalas pieslēgsimies Raimonda Paula joku dziesmu koncertam “Viena tante teica...”. Tās Kristapa Krievkalna muzikālajā virsvadībā izdziedās Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa, Ginta Krievkalna, Daumants Kalniņš, Jānis Apeinis un Andris Ērglis. Pēc koncerta atmiņā atsauksim pagājušās vasaras vienojošāko nakti – Dziesmu un Deju svētku Sadziedāšanās nakti Mežaparka Lielajā estrādē.

Jāņu dienā svētku programma sāksies plkst. 11.40. Dokumentālajā filmā “Blaumaņa Skroderdienu raibais mūžs” izsekots Rūdolfa Blaumaņa komēdijas iestudējumu vēsturei kopš 1902. gada līdz pat mūsdienām. Pēc tās – 1986. gada Alfrēda Jaunušana iestudējums Druvienā ar Nacionālā teātra leģendārajiem aktieriem – Astrīdu Kairišu Antonijas lomā, Ģirtu Jakovļevu Dūdara, Rolandu Zagorski Alekša, Jāni Reini Kārlēna, Daci Bonāti Ieviņas lomās un daudziem citiem. Pēc tam LTV1 sāksies latviešu filmu programma. Plkst. 16.20 būs vērojama jautrā filma “Vella kalpi vella dzirnavās”, plkst. 18.20 – piedzīvojumu filma “Melnā vēža spīlēs”. Savukārt vakarā, plkst. 21.15 – īpaša pirmizrāde. Kinokritiķe un žurnāliste Daira Āboliņa kopā ar režisori Agitu Cāni turpinājušas pētīt Latvijas kino vēsturi un radījušas vēl vienu dokumentālu kino arheoloģijas stāstu – par Imanta Krenberga 1982. gada filmu “Īsa pamācība mīlēšanā”. Aktieris Rolands Zagorskis, 35 gadus pēc muzikālās komēdijas uzņemšanas, piekrita vēlreiz apciemot visas savas līgavas no filmas, kas atzīta par latviešu kino vēstures vērtību. Komēdija ir sarežģītākais no žanriem un filmas veidošana nebija tikai aizraujošs un entuziasma pilns process, bet arī smags darbs ar daudziem šķēršļiem. Par to, kā tapa trakulīgā filma par precēties kārajiem latviešiem vēstīs filmas arheolģija – būs iespēja arī ieraudzīt saglabājušās filmas kino proves un nekad nepublicētas fotogrāfijas no arhīviem un režisora ģimenes privātajām kolekcijām.

LTV7 23. jūnija dienas programma būs muzikāla. Plkst. 13.30 būs vērojams vērienīgais deju lieluzvedums “Lec, saulīte!” Mežaparka estrādē, plkst. 16.55 prieks visiem latviešu rokmūzikas vēstures entuziastiem – triloģijas “Savējie sapratīs” otrā filma par septiņdesmito gadu spožumu un postu. Plkst. 18.40 – dokumentālā filma “Mūzika – mans Credo” par grupas “Credo” vēsturi laika griežos kopš 1974. gada. Savukārt pašā vakarā varēs priecāties Midsomeras slepkavību fani – veselas piecas sērijas pēc kārtas, sākot no plkst. 21.00.