• Svētdiena, 2020. gada 27. septembris
  • Vārda diena: Ilgonis, Ādolfs
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Jau šovakar LTV Ziņu dienesta dokumentālās filmas “Zolitūde. Kurš vainīgs?” pirmizrāde

 

Atceroties pērnā gada novembra notikumus Zolitūdē, LTV Ziņu dienesta žurnālisti, kuri traģēdijas dienās strādāja nepārtrauktā ziņu režīmā, gada garumā ir pētījuši traģēdijas sekas un analizējuši iemeslus, kā rezultātā ir tapusi dokumentālā filma “Zolitūde. Kurš vainīgs?”. LTV1 ēterā tā būs redzama 20.novembra vakarā pulksten 20:00.

Pētnieciski dokumentālā filma “Zolitūde. Kurš vainīgs?” izmeklē notikušās Zolitūdes traģēdijas cēloņus, analizē projektētāju, būvnieku, būvvalžu amatpersonu, kā arī veikala “Maxima” pārstāvju atbildību par notikušo, kā arī skaidro, kas draud šiem cilvēkiem un kādi “baltie plankumi” iezīmējas izmeklēšanā un likumdošanā. Kā zināms, atjaunotās Latvijas vēsturē Zolitūdes traģēdijas lieta ir visapjomīgākā, un tās izmeklēšanā iesaistīti 40 izmeklētāji.

Filmas veidotāji – Latvijas Televīzijas ziņu dienesta žurnālisti Matīss Arnicāns un Guntis Bojārs. Režisors – Uģis Kronbergs.

Rītvakar, 21.novembrī pulksten 21:15, LTV1 būs skatāma otra LTV Ziņu dienesta veidotā dokumentālā filma – “Zolitūde. Pēcvārds.” Tā aplūko vairāk nekā desmit cilvēku likteņus, kuru radinieki gājuši bojā Zolitūdes traģēdijā, cietuši no tās, vai kuru dzīves šī traģēdija kardināli mainījusi.