• Sestdiena, 2020. gada 26. septembris
  • Vārda diena: Kurts, Knuts, Gundars
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Jau šo sestdien Ziepniekkalnā norisināsies festivāla "Lampa" iesildīšanās pasākums

 

Sestdien, 26. maijā, no plkst. 12.00 līdz 20.40 Rīgas Ziepniekkalna daudzdzīvokļu māju pagalmā, Ozolciema ielā 22 k-2, notiks sarunu festivāla “Lampa” iesildīšanās pasākums, kurā visi interesenti aicināti iekustināt prātu pirms paša festivāla, kas norisināsies Cēsīs no 29. jūnija līdz 30. jūnijam.

Pasākuma mērķis ir parādīt iedzīvotājiem, ka tieši visi kopā mēs veidojam mūsu sabiedrību. “Pagājušajā gadā sarunu festivāla “Lampa” iesildīšana notika Rīgā, Purvciemā, un šogad vēlējāmies iet Daugavas otrā krastā.  Kāpēc lai daudzdzīvokļu mājas pagalmā nevarētu notikt jēgpilnas sarunas? Mēs vēlamies aiziet pie jebkura Latvijas iedzīvotāja un aicināt uz tiešu un nepastarpinātu sarunu klātienē,” stāsta festivāla “Lampa” organizatore Ieva Morica.

Sestdien plkst. 13.45 pasākuma dalībniekiem būs iespēja sekot Русское вещание LTV7 rīkotajai diskusija“Kurš, izņemot viņus? Vai ir citas atbildes uz krievu jautājumiem?”,

Pēc tam eksperti spriedīs par dzīves kvalitāti Ziepniekkalnā, bet “Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS” sarunāsies par uzticēšanos.

Latvijas Televīzijas rīkoto diskusija “Kurš, izņemot viņus? Vai ir citas atbildes uz krievu jautājumiem?”,vadīs Русское вещание LTV7 žurnālists Aleksejs Dunda. Diskusiju varēs vērot ne tikai klātienē, bet arī tiešsaistē Русское вещание LTV7 Facebook kontā (@ltv7rus) un Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotajā portālā rus.lsm.lv.

“Piedalīšanās “Lampas” iesildīšanas pasākumā LTV7 krievu saturam kļuva jau par tradīciju. Pagājušajā gadā Purvciemā mēs runājam par televīzijas nākotni “Kurš uzvarēs televīzija vai youtube?”. Šogad runāsim par mužīgi aktuālu tēmu Latvijā – krievu jautājumu. It īpaši šī tēma kļūst aktuāla vēlēšanu gadā. Gribam atrast nevis mums zināmas atbildes – jā vai nē, par vai pret, bet padiskutēt un nonākt pie citām alternatīvām idejām”, - saka Русское вещание LTV7 galvenā redaktore Jekaterina Safronova.

Diskusijā piedalīsies politologs Jūris Rozenvalds, Rīgas mazākumtautības skolas “Rīnuži” direktors Deniss Kļukins, žurnāliste Aleksandra Poļišuka, rakstnieks Aleksejs Jevdokimovs,  zinātnieks Dmitrijs Bočarovs. Diskusiju vada ziņu redaktors un raidījumu “Bez Obid” vadītājs Aleksejs Dunda.

Festivāla programma un visa aktuālā informācija pieejama mājaslapā festivalslampa.lv, kā arī Русское вещание LTV7 sociālajos tīklos.