• Sestdiena, 2021. gada 17. aprīlis
  • Vārda diena: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis
  • Rīgā skaidrs, +17 °C, Z vējš, 5,14m/s
LSM Bērnistaba

Jaunā ēdienu gatavošanas šovā ar budžetam draudzīgām receptēm sevi piesaka influencere Nansija Garkalne

 

Latvijas Televīzijas eksperimentālā satura platformā “16+” sācies jauns ēdienu gatavošanas šovs “Virtuve bez kāposta”. To vada un veido Nansija Garkalne – jauna kulinārijas entuziaste, kura jau ir iekarojusi auditoriju savā Instagram kontā.

“Virtuve bez kāposta” ir ne vien izklaidējošs, bet arī izglītojošs šovs, kurā kopā ar Nansiju piedalās Latvijā populāri repa un hiphopa kultūras pārstāvji. Šovs ne vien rādīs ēst gatavošanas procesu, bet arī atklās interesantus, iespējams, mazzināmus un noderīgus faktus par produktiem un uzturvielām. Pirmajā sērijā pie Nansijas viesojās Prusax. Skaties pirmo epizodi šeit: https://youtu.be/aVSEdl010hU (epizode uzņemta aizvadītā gada 14. oktobrī).

Nansijas dzimtā pilsēta ir Kuldīga. Šobrīd viņa budžeta grupā studē kultūras socioloģiju un menedžmentu Latvijas Kultūras akadēmijā, ir izveidojusi savu apģērba līniju, pirms diviem gadiem īstenoja labdarības akciju “Mazais lielais gleznotājs”. Mediju nozarē Nansija ienāca ar “Avantis” jauniešu nometni “Young Media Sharks”. Viņai būtiski likt apkārtējiem justies labi un īpaši, un to Nansijai palīdz darīt viņas lieliskā humora izjūta. “Nansija ir riktīgi uzticama. Viņa spēj atvērt un sasmīdināt ikvienu “bubulīti”,” saka šova producente Ilona Bičevska.

“Doma par receptēm, kas ir budžeta rāmjos ir tāpēc, ka vienkārši šī tēma ir aktuāla gan man, gan citiem jauniešiem un studentiem, iespējams, varbūt pat plašākam sabiedrības lokam. Nereti jauniešiem nav iedvesmas gatavot, ja ir, tad nevar izdomāt – ko, jo šķiet, ka par mazām cenām nekas labs nevar sanākt, un tad jau nav jēgas gatavot nemaz. Mūsu mērķis ir iedvesmot radīt garšīgas maltītes mājās, pamēģināt kaut ko jaunu. Parādīt to, ka nav jābaidās būt virtuvē, ka jebkurš iesācējs var pagatavot kaut ko labu un garšīgu, tā nav raķešu zinātne!” saka Nansija. Viņa uzsver, ka šova viesu loma arī nav mazsvarīga – viņi dalās ar savām maciņam draudzīgajām receptēm, lai izskaustu stereotipu par digitāli idealizēto sabiedrībā pazīstamu cilvēku dzīvi. “Saturs ir ietērpts arīdzan citādākos apstrādes elementos nekā bijis līdz šim – ar izklaidējošu ievirzi, pasniegts ar humoru, jo, nu, cik tad var nopietnības? Virtuvē būt ir jautri!” piebilst raidījuma vadītāja.

Projektu producē jauniešu organizācija “Avantis”, kas jau kopš 2003. gada realizē daudzus sadarbības projektus ar LTV. Raidījumu atbalsta Vācijas Federālā Ārlietu ministrija. "Virtuve bez Kāposta" veidotāji galvenokārt ir paši jaunieši – vadītāja un scenārija autore Nansija Garkalne, režija – Niklāvs Vētra, scenārija konsultanti – Anete Petrovska, Niklāvs Vētra, operatori – Mārtiņs Taukačs, Emīls Smiļģis, Mārtiņš Goldbergs, grafikas un montāža – Rūdis Jānis Sausnītis, Mārtiņš Taukačs, montāžas režija – Nansija Garkalne. Raidījuma oriģināldziesmas autors – rolands če. Logo autors – Alvils Bijons. Uztura konsultante – Ksenija Andrijanova. Raidījuma producente – Ilona Bičevska.