• Trešdiena, 2021. gada 28. jūlijs
  • Vārda diena: Cecīlija, Cilda
  • Rīgā migla, +17 °C, D vējš, 2m/s
LSM Bērnistaba

Kā Tu svini Latvijas dzimšanas dienu? Latvijas Televīzija ēterā parādīs iedzīvotāju skaistākos svētku brīžus

 

Latvijas 99.dzimšanas dienā, 18. novembrī, Latvijas Televīzija aicina ikvienu valsts iedzīvotāju dalīties ar to, kā mūsu kopējie svētki tiek atzīmēti Jūsu mājās - ģimenēs, radu un draugu pulkā, dabā vai citviet. Jūsu īpašais svētku mirklis ir jāiemūžina fotogrāfijā vai video un jāsūta uz e-pastu piedalies@ltv.lv. Aicinām lietot tēmturi #LatvijaTuEsiArMani.

Visas dienas garumā iedzīvotāju iesūtītie attēli raidījumu starplaikos būs redzami LTV1 ēterā ikvienam, lai kopīgi varētu priecāties, cik dažādi mākam godināt mūsu Latviju.

Gaidīti ir visdažādākie brīži - mēs priecāsimies redzēt, kā rīta agrumā dodaties skrējienā par godu Latvijai, kā mastā tiek uzvilkts Latvijas karogs, kā gatavojat savu gardo svētku mielastu, kā pulcējaties pie Latvijas dzimšanas dienas galda. Gaidītas ir arī fotogrāfijas, kā Latvijas svētkus atzīmējiet, esot ārpus tās robežām. 

Tikmēr, lai sveiktu Latvijas iedzīvotājus mūsu valsts 99. dzimšanas dienā, radīts minūti garš videodzejolis, kurā dokumentēti dažāda vecuma, profesiju un interešu Latvijas cilvēki: arhitekts, kurš nesvin dzimšanas dienu, deviņgadnieces bērnu ballīte, aktrise, kurai svētki aizrit uz skatuves, astoņdesmitgadnieku sirsnīgs prieks par vēl vienu kopīgu dzimšanas dienu, aizrautīgas ceļotājas lielais saimes galds, divdesmitgadnieces dzīres bārā un mākslinieka apaļa jubileja dabas ainavā. Apkopotie dokumentālie kadri savīti ar Edgara Šubrovska dzejoli par dzimšanas dienām. Apsveikums skatāms Latvijas Televīzijas ēterā no 11.- 18. novembrim, kā arī Latvijas valsts simtgades Youtube kanālā: https://www.youtube.com/watch?v=LzafQwypz9U

Gaidot Latvijas simtgadi, jau sesto gadu pēc kārtas tapis video apsveikums Latvijas dzimšanas dienā, kuru galvenie varoņi ir mūsu valstī dzīvojošie cilvēki. Iepriekšējos gados Latvijas video apsveikumi veidoti cildinot latviešu valodu, sargājot robežu, skaitot gadus caur cilvēkiem un meklējot īpašo, ko mūsu valstī saskata ārzemnieki.  Arī šogad video galvenie varoņi ir dažādi Latvijā dzīvojoši cilvēki savās dzimšanas dienās. Dzejoli un muzikālo audeklu radījis Edgars Šubrovskis, to ierunājusi Ilga Reizniece. 
 
“Reizēm dzimšanas diena iekrīt grūtībās vai skumjās, tad var atļauties svinēt nevis ar publiskām gavilēm, bet ar savpatību, siltumu, cilvēkiem un skatieniem. Reizēm dzimšanas diena sakrīt ar lieliem priekiem, drūzmu un uguņošanu. Tajos brīžos līksme un dziesmas skan tālu. Te ir brīvība būt tam, kas esi, justies pašam un būt pašam, jo mums ir brīvība. Valstij, ko svinam ir vēl viens brīvības gads. Caur dzejoli un dzimšanas dienu dokumentālajiem kadriem radīts dzimšanas dienu stāsts, jo katra mūsu dzimšanas diena ir arī Latvijas dzimšanas diena. Lai kādi mēs būtu - dzirkstoši vai skumji, pilsoņi vai ne tik pilsoņi, jauni vai jau padzīvojuši, skumji vai priecīgi - visi esam te. Latvijas kopienā,” stāsta idejas autore Eva Johansone.

Dzimšanas dienas dokumentēja operators Aleksandrs Okonovs un fotogrāfs Ģirts Raģelis. Dzimšanas dienu stāsti un fotogrāfijas apskatāmas šeit: https://www.facebook.com/Latvija100/

Iepriekšējo gadu video apsveikumi “Latvijai 94. Gadi.”, “Latvijai 95. Darbs”, “Latvijai 96. Robežlīnija”, “Latvijai 97. Vārdi”, un “Latvijai 98. Vilinājumi” skatāmi šeit: https://www.youtube.com/watch?v=rYA_M5lPaQk&t=2s

 
Video apsveikumu sērija un videodzejolis tapis ar Kultūras ministrijas un Latvijas Televīzijas atbalstu.
 
Latvija – Tu esi ar mani!