• Sestdiena, 2020. gada 26. septembris
  • Vārda diena: Kurts, Knuts, Gundars
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

„Kāpēc esmu viens?” – neparasts attiecību šovs LTV1 kanālā!

 

Latvijas Televīzija jau no 3. septembra trešdienās pulksten 19.15 skatītājiem piedāvās jaunu un neparastu šovu – „Kāpēc esmu viens?”. Plānoti 10 raidījumi, kuros galveno varoņu lomā iejutīsies divi savstarpēji nepazīstami, veiksmīgi trīsdesmitgadnieki. Vīrietis un sieviete iejutīsies otra dzīvē, lai noskaidrotu, kāpēc dalībniekam nav izdevies atrast otru pusīti.

Vīrietis un sieviete, kuriem ir teju viss, kas nepieciešams – darbs, mājoklis, hobiji, draugi... Tikai ir viena lieta, kas viņiem nav un kas viņus vieno... Viņi abi nevar nodibināt veiksmīgas un ilgstošas attiecības ar pretējo dzimumu. Viņi nevar atrast to īsto un vienīgo un tādēļ šī raidījuma laikā mēģinās palīdzēt viens otram.

Katra sērija būs stāsts par vienu puisi un vienu meiteni, kuri uz trīs dienām “apmainīsies” ar savām dzīvēm. Puisis dosies dzīvot meitenes dzīvoklī, tiksies ar viņas draudzenēm, kolēģiem, vecākiem un pat bijušajiem draugiem, lai rastu atbildi uz jautājumu, kādēļ tik skaista, gudra un jauka meitene nevar atrast savu īsto un vienīgo, kāpēc viņa ir viena? Vienlaicīgi atbildi uz to pašu jautājumu puiša dzīvoklī, ģimenē un draugu pulkā meklēs arī meitene. Viņi abi pirmo reizi satiksies tikai pēc trīs dienām un viens otram mēģinās atbildēt, ko šajā laikā noskaidrojuši. Viņi viens otram gatavos atbildi uz jautājumu, kādēļ otrs cilvēks ir viens!

Pirmajā raidījumā puiša Artūra dzīvē iejutīsies jauna un talantīga arhitekte Aija, kas brīvajā laikā nodarbojas ar kaitošanu un bauda dzīvi draugu pulkā. Viņas dzīvi savukārt pētīs salsas dejotājs un telekomunikāciju pārdevējs Artūrs. Kā pēc dalības raidījumā atzina abi dalībnieki, tā bija neatkārtojama pieredze un piedzīvojums, kas atklāja daudz jauna un interesanta gan viņu pašu,  gan otra cilvēka dzīvē.

„Tas noteikti ir piedzīvojums, un es to nenožēloju,” saka pirmā raidījuma dalībniece Aija: „Iespējams, ka man ir pārāk augstas prasības un varbūt, ka es pārāk plānoju savu dzīvi, un tieši tādēļ arī nevaru atrast īsto puisi, taču tā ir mana dzīve, un man tā šobrīd patīk. Ļoti iespējams, ka uzzināšu par sevi daudz jauna un interesanta, kas ļaus uz turpmāko paskatīties no cita skatupunkta”, viņa piebilst, atbildot par motivāciju, kas likusi pieteikties šim unikālajam pasākumam.

Kādēļ sabiedriskais medijs pievērsies tik neparastai tematikai? Atbildot uz šo jautājumu, Latvijas Televīzijas programmu daļas direktore Jana Semjonova uzsver, ka sabiedriskajam medijam ir jārunā par visiem mūsu dzīves aspektiem un attiecības arī ir viens no tiem. Projekts „Kāpēc esmu viens?” Lielbritānijā radies pēc kāda socioloģiska pētījuma, kas parādījis interesantu tendenci rietumu sabiedrībā – arvien vairāk veiksmīgu, nobriedušu un finansiāli patstāvīgu cilvēku izvēlas dzīvot vieni. Tā ir satraucoša tendence, ja uz to paraugās no valsts viedokļa – jo netiek veidotas ģimenes, nedzimst bērni... Šis projekts, protams, nepretendē uz socioloģiska pētījuma statusu, taču parāda, ka šāda tendence ir arī Latvijā un ir vērts noskaidrot iemeslus. 

Raidījumu veido producentu kompānija „Brīvdienas”, kas šobrīd ir uzfilmējusi jau četrus pirmos raidījumus un joprojām aicina veiksmīgus, aktīvus, jaunus cilvēkus pieteikties šim projektam ar televīzijas mājas lapas starpniecību vai aizpildot anketu www.brivdienas.tv.

Raidījums „Kāpēc esmu viens?” veidots pēc britu kompānija „ALL3Media International Limited” licences un šobrīd Latvija ir trešā valsts, kur tas tiek veidots. „Kāpēc esmu viens?” bijis skatāms Lielbritānijā un Dānijā.