• Otrdiena, 2020. gada 22. septembris
  • Vārda diena: Maigurs, Mārica, Māris
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Kinogardēžu vakars ar „Oskara” laureāti „Labākā pasaulē” – 28. decembrī

 

Sestdien, 28. decembrī, LTV1 piedāvā izsmalcināta Eiropas kino vakaru ar godalgotās dāņu režisores Susannes Bīras filmas "Labākā pasaulē" Latvijas televīzijas pirmizrādi un romantisko komēdiju "Divas dienas Parīzē", kuras režisore un galvenās lomas atveidotāja ir talantīgā franču aktrise Žilī Delpī. Pirms filmām – skandināvu kino veltīts raidījums „Kinotēka".

Eiropas kino vakaru pulksten 21.55 iesāks skandināvu kino veltīts raidījums „Kinotēka", kurā tiks apkopota arī kino gada bilance Latvijā un pasaulē. Pēc raidījuma – filma „Labākā pasaulē", kas saņēmusi ASV Kinoakadēmijas un Zelta Globusa balvas kā labākā ārzemju filma, un atnesusi Eiropas kinoakadēmijas balvu režisorei Susannei Bīrai. Filmas galvenā varoņa Antona dzīve norit divās dažādās pasaulēs – viņa mājas un ģimene – sieva Marianne un abi dēli – ir klusā un mierīgā Dānijas mazpilsētā, bet ārsta darbs – kara plosīta Āfrikas reģiona bēgļu nometnē. Gan vienā, gan otrā pasaulē Antonam un viņa ģimenei jāsaskaras ar sarežģītām izvēlēm, kas skar piedošanu un atriebību...

Savukārt pulksten 0.45 kino vakaru turpinās Eiropas kino balvas un Cēzara balvas nominante Francijas un Vācijas kopražojuma komēdija „Divas dienas Parīzē", kurā galveno lomu atveido tās režisore Žilī Delpī. Pagājušogad viņas režijā tapa arī filmas turpinājums „Divas dienas Ņujorkā". Šarmantā franču aktrise un režisore Latvijas skatītājiem, iespējams, vislabāk pazīstama no romantiskās kino triloģijas „Pirms saullēkta" (1995), „Pirms saulrieta" (2004)  un „Pirms pusnakts" (2014).