• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -18 °C, Z vējš, 0,51m/s
LSM Bērnistaba

Ko Grieķijas krīze nozīmē Latvijai? “Sastrēgumstundas” speciālizlaidums šovakar 19:20 LTV1

 

Šovakar, 8.jūlijā, pulksten 19:20, “Sastrēgumstundas” speciālizlaidumā žurnālists Gundars Rēders ar studijas viesiem diskutēs - kas notiks ar Grieķiju pēc balsojuma svētdienas referendumā? Vai aizdevēju prasības tiks mīkstinātas? Kādi ekonomiskie un politiskie riski ir grieķu aiziešanai no eirozonas un ko šī krīze nozīmē Latvijai? Latvija vienmēr mācējusi savilkt jostas, bet vai arī mums būs jāmaksā par krīzi Grieķijā?

Studijā viesosies Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds, ekonomikas zinātņu doktore Raita Karnīte, finanšu konsultants Gundars Kuļikovskis un students no Grieķijas Panajotis Demas. Sazināsimies arī ar Eiropas Komisijas viceprezidentu eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdi Dombrovski,  kurš no EK puses vada augsta līmeņa grupu darbam ar Grieķiju.

Savukārt LTV Ziņu dienesta veidotajā raidījumā “Aculiecinieks”, kas LTV1 ēterā būs skatāms sestdien, 11.jūlijā, pulksten 18:20 – žurnālista Imanta Frederika Ozola sagatavotais stāsts par šī brīža situāciju Grieķijā, kura, ignorējot lielākā aizdevēja – Vācijas – un Eiropas institūciju prasības, izsludināja referendumu, aicinot tautu izvēlēties, vai tie vēlas pildīt starptautisko aizdevēju nosacījumus vai arī pēc būtības pilnvaro premjeru Aleksi Cipru turpināt pārgalvīgu sarunu pozīciju. Krīzes un pārmērīgu valsts tēriņu dēļ Grieķija atkarīga no aizdotās naudas, taču kurš panāks savu? Mazā parādu nomāktā Grieķija vai ekonomiski un politiski spēcīgākā Eiropas valsts – Vācija. Eirokrātija vai mūsdienu Atēnu demokrātija?

Raidījumi tiešraidē un pēc ētera skatāmi LTV mājas lapā www.ltv.lv.