• Svētdiena, 2020. gada 1. novembris
  • Vārda diena: Ikars
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Konkurss “Eirovīzijas gada koris 2017” iekļuvis televīzijas festivāla “Zelta Prāga” galvenās balvas pretendentu sarakstā

 

Pērn Rīgā notikušais amatierkoru televīzijas konkurss “Eirovīzijas gada koris 2017” iekļuvis starp 23 pretendentiem uz festivāla “Zelta Prāga” galveno balvu. Konkursu rīkoja Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU), vācu kultūras organizācija INTERKULTUR un Rīgas Tūrisma Attīstības birojs (LIVE RIGA) un Latvijas Televīzija.

Festivāls “Zelta Prāga” šogad norisināsies jau 55. reizi, un tas ir plašākais un nozīmīgākais mūzikas, deju un teātra televīzijas programmām un dokumentālajām filmām veltītais festivāls Eiropā. Festivāla norises laikā – no 19. līdz 22. septembrim – žūrija vēlreiz izvērtēs katru balvas pretendentu sarakstā iekļauto pārraidi un izvēlēsies uzvarētājus.

Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle atzīst, ka “Eirovīzijas gada koris” bija izaicinošs projekts. “Gājām jaunu ceļu, piedāvājot klasisko, tradicionālo un mūsdienu kormūziku visplašākajai auditorijai Eiropā un tam palīdzēja arī  populārais Eirovīzijas zīmols,” viņa atzīst. “Domāju, ka kormūzikai televīziju ēterā jāskan daudz vairāk. Iespējams, žūrija novērtēja šī projekta neparasto ideju un arī vērienu,” cer Ieva.

“Eirovīzijas gada koris 2017” bija pirmais starptautiskais televīzijas konkurss amatierkoriem, kurā piedalījās kori no deviņām Eiropas valstīm. Konkursu tiešraidē no “Arēnas Rīga” varēja vērot gan Latvijas Televīzijas, gan 11 Eiropas sabiedrisko televīziju skatītāji, bet pēc ilgāka  laika šis konkurss tika pārraidīts vēl divās valstis – Norvēģijā un Austrālijā.