• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Labdarības akcija „Saulainas dienas mūsu bērniem” – tiešraidē 1. martā LTV1

 

Sestdien, 1. martā, pulksten 21.25, LTV1 tiešraidē demonstrēs labdarības akciju “Saulainas dienas mūsu bērniem” Bērnu klīniskās slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas korpusa rekonstrukcijai. Labdarības koncertā piedalīsies mūziķi „Prāta vētra”, Linda Leen, Marija Naumova, Jānis Šipkēvics, Uldis Marhilēvičs, Dons, „Jumprava”, Daumants Kalniņš, Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, akciju vadīs “Prāta vētras” solists Renārs Kaupers un „Bērnu slimnīcas fonda” vadītāja Liene Dambiņa.

„Bērnu slimnīcas fonda” un AS “Laima” organizētais labdarības koncerts tiek rīkots ar mērķi piesaistīt vēl trūkstošos līdzekļus – 114 000 eiro nodaļas remontam, lai jau šogad uzsāktu rekonstrukcijas darbus un bērni pēc iespējas ātrāk varētu ārstēties atbilstošos apstākļos. Vienlaikus koncerts ir arī būtisks morāls atbalsts šobrīd nodaļā esošajiem bērniem un viņu ģimenēm. Koncertu atklās Bērnu slimnīcas mediķu koris, paužot cieņu ziedotājiem un atbalstu saviem pacientiem.

Tie, kuri vēlas atbalstīt bērnu iespēju smagās slimības ārstēt mūsdienīgās telpās, koncerta laikā varēs zvanīt pa ziedojumu tālruni 90006486 vai arī, sākot no 24. februāra līdz pat marta beigām, ziedot „Rimi” veikalos visā Latvijā.

„Koncertā stāstīsim nodaļas bijušo pacientu stāstus par to, kā viņi ir veiksmīgi uzvarējuši slimību un dzīvo pilnvērtīgu dzīvi. Šie stāsti ir ļoti svarīgi mūsu pacientiem, kuri tieši šobrīd cīnās ar slimību. Koncertā piedalīsies brīnišķīgi mākslinieki, šo cilvēku atbalsts bērniem ir ļoti svarīgs un noteikti palīdzēs ātrāk veseļoties. Esmu pateicīga visiem „Bērnu slimnīcas fonda” sadarbības partneriem un draugiem par iesaistīšanos koncerta veidošanā - katrs no viņiem to dara no sirds un ar patiesu vēlmi palīdzēt bērniem. Esmu pārliecināta, ka kopā mums izdosies lielisks koncerts, un ceru, ka skatītāji to novērtēs un būs gatavi atbalstīt „Saulainās dienas””, stāsta „Bērnu slimnīcas fonda” vadītāja Liene Dambiņa.

„Bērnu slimnīcas fonds” kopā ar domubiedriem pagājušā gada oktobrī uzsāka labdarības akciju „Saulainas dienas mūsu bērniem” ar mērķi piesaistīt līdzekļus, kas nepieciešami Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai. Gada laikā privātpersonas un uzņēmumi ir ziedojuši vairāk kā 300 tūkstošus latu. Veselības ministrija nodaļas rekonstrukcijai ir piešķīrusi 185 tūkstošus latu. Kopumā nodaļas rekonstrukcijai ir nepieciešami 700 tūkstoši latu un šobrīd ir piesaistīti jau 500 tūkstoši.

Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļa ir vienīgā vieta Latvijā, kur tiek ārstēti bērni ar onkoloģiskām saslimšanām. Katru gadu Latvijā vidēji 40 - 50 bērniem tiek diagnosticēta hematoonkoloģiska saslimšana. Gada laikā nodaļā ārstējas aptuveni 200 bērnu. Šobrīd hematoonkoloģijas pacienti ārstējas1999.gadā izremontētā korpusā, kas nav sasaistīts ar centrālajām izmeklējumu telpām, bet viņu ārstēšanai ir vajadzīgi daudz un dažādi izmeklējumi. To veikšanai pacientus nākas vest uz centrālo ēku pa slimnīcas teritoriju dažādos laika apstākļiem gan sniegā, gan lietū. Pašlaik nodaļā nav atbilstošas ventilācijas sistēmas, kā arī uz sienām izveidojies pelējums, kas nav pieļaujams slimniekiem ar pazeminātu imunitāti.