• Svētdiena, 2020. gada 27. septembris
  • Vārda diena: Ilgonis, Ādolfs
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Labdarības akcijas “Nepaej garām!” koncerts LTV1 tiešraidē

 

Jau kopš 2009.gada Latvijas Televīzija un Latvijas Bērnu fonds Ziemassvētku gaidīšanas laikā aicina sabiedrību nepalikt vienaldzīgiem un piedalīties labdarības akcijā, kuras mērķis ir atbalstīt no fiziskas, seksuālas un emocionālas vardarbības cietušus bērnus un ģimenes. Šogad labdarības akcijas koncerts “Nepaej garām!”, ko tiešraidē LTV1 varēs redzēt 20.decembrī pulksten 21:15, notiks Latvijas Televīzijas koncertstudijā.

Ik gadu no vardarbības cietušo upuru skaits palielinās, tomēr nepieciešamo rehabilitāciju saņem vien aptuveni 30% no visiem, kam nepieciešama palīdzība. Turklāt vēl ir daudz tādu bērnu, kas oficiāli nav reģistrēti.

Vairāk vai mazāk zināmas vardarbības izpausmes pret bērniem notiek ik dienu. Cilvēki skrienot savās ikdienas gaitās neaizdomājas, ka šī problēma visu laiku ir līdzās – mūsu bērnu skolās un klasēs, kaimiņu mājās un dzīvokļos, uz ielas un sabiedriskajā transportā. Taču dramatiskie dati liecina, ka vardarbība pret bērniem ir kļuvusi par ļoti nozīmīgu sabiedrības problēmu. Tāpēc liela nozīme ir līdzcilvēku attieksmei.

“Ir laiks ielaist sevī šo sūro patiesību – vardarbība pret bērniem notiek, un tā var skart ikvienu. Aicinu sabiedrību nebūt vienaldzīgiem pret apkārt notiekošo un ar ziedojumu palīdzību atbalstīt krīzes centrus un specializētās rehabilitācijas nometnes, kurās notiek no vardarbības cietušo bērnu un ģimeņu atveseļošana,” saka Latvijas Bērnu fonda valdes loceklis Andris Bērziņš.

“Latvijas Televīzija jau 60 gadus ir bijusi kopā ar savu skatītāju visā Latvijā – kā priecīgos, tā smagos brīžos. Viens no būtiskākajiem mūsu kā sabiedriskā medija uzdevumiem ir sniegt atbalstu un palīdzēt tiem, kuriem šai brīdī tas īpaši nepieciešams. Mēs esam un būsim bērnu draugi, un darīsim visu, lai ne tikai palīdzētu, bet arī ar smaidu ļautu aizmirst, iespējams, smago un sūro ikdienu,” uzskata LTV Valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, papildinot, ka Latvijas Televīzija aicina nepalikt vienaldzīgiem un palīdzēt šiem bērniem, jo arī kāds no viņiem nākotnē būs pedagogs, ministrs vai prezidents.

Labdarības akcijas koncertā “Nepaej garām!” piedalīsies vokālā studija “Zvaigžņu sala”, vokālā grupa “Kolibri”, tautas deju ansamblis “Dzintariņš”, Leļļu teātra aktieri, dziesminieks Kārlis Kazāks, muzikālā apvienība “Grey Velvet trio”, komponists Jānis Lūsēns, Rīgas Gospeļkoris, solisti Ance Krauze un Zigfrīds Muktupāvels un Maestro Raimonds Pauls. Koncertu vadīs Uģis Joksts.

Zvanot uz ziedojumu tālruni 90006484 jau tagad un, protams, arī koncerta laikā ir iespēja ziedot 1,42 EUR, kas palīdzēs cietušo bērnu emocionālās stabilitātes atgūšanai. Savlaicīga palīdzība ir ļoti svarīga, jo vardarbībai pret bērniem ir dziļas psiholoģiskas, sociālas un emocionālas sekas uz visu bērna turpmāko dzīvi.