• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -18 °C, Z vējš, 0,51m/s
LSM Bērnistaba

Latvieši, kuriem karš Ukrainā ir personiska lieta. LTV Ziņu dienesta dokumentālā filma “Tuvais karš”

 

Sestdien, 11.jūlijā, pulksten 18:35 LTV1 ēterā LTV Ziņu dienesta kara žurnālistu veidotā dokumentālā filma “Tuvai karš”. Tie ir četri stāsti par latviešiem – ārstu, humānās palīdzības piegādātāju, cīņas mākslas meistaru un brīvprātīgo ukraiņu militārajos spēkos – kuriem militārais konflikts Ukrainā ir personiska lieta.

Jau vairāk nekā gadu Ukrainā notiek militārais konflikts pret Krievijas agresiju un tās algotņiem. Ukraiņi izmisīgi un drošsirdīgi aizstāv savas valsts teritoriju. Daudzus cilvēkus ukraiņu nelaime nav atstājusi vienaldzīgus, pat šeit Latvijā iedzīvotāji izsaka atbalstu un cenšas palīdzēt.

Šī filma ir stāsts par četriem latviešiem, kuri pavisam cieši ir saistīti ar šo konfliktu. Gatis Priede ir organizācijas “SOS palīdzība Ukrainas armijai” dalībnieks un regulāri brauc uz Ukrainu, lai nogādātu saziedotās mantas karavīriem. Valdis Valters ir okulārists, viens no labākajiem savas jomas speciālistiem, kurš Ukrainas karavīriem liek acu protēzes. Jānis Sils ir cīņas mākslas meistars un jau otro reizi brauc uz Ukrainu, lai apmācītu karavīrus pašaizsardzības tehnikā, kas var palīdzēt karā izdzīvot. Savukārt Artūrs ir latvietis, kurš ir brīvprātīgi iestājies ukraiņu militārajos spēkos un regulāri tiek piesaistīts tieši sarežģītās un bīstamās operācijās. Viņi visi to dara brīvprātīgi, bez maksas, jo viņus uztrauc tas, kas notiek Ukrainā.

Pie šīs dokumentālās filmas veidošanas strādājuši trīs Latvijas žurnālisti Atis Klimovičs, Sandijs Semjonovs un Kārlis Lesiņš.

Dienas izskaņā, atbalstot labdarības iniciatīvu “Kara bērni”, Latvijas Televīzija, pulksten 21:30 demonstrēs labdarības akcijas noslēguma koncertu Ukrainā cietušo bērnu atbalstam. Saziedotie līdzekļi ļaus nodrošināt bērnu atkopšanos Latvijas rehabilitācijas iestādēs.

Ziedot Ukrainas karā cietušajiem bērniem var labdarības organizācijas Ziedot.lv mājas lapā, kur ir atvērts ziedojumu konts (https://www.ziedot.lv/kara-berni-2187 ), vai zvanot uz ziedojumu tālruni 90006382. Maksa par zvanu 1,42 EUR.

Koncerta demonstrēšanas laikā sabiedrisko mediju portālā lsm.lv būs skatāma alternatīvā tiešraide, ko vadīs žurnālists Sandijs Semjonovs, kurš kopā ar studijas viesiem diskutēs par šī brīža situāciju Ukrainā, kā labdarības akcijā “Kara bērni” saziedotā nauda palīdzēs bērniem un kā vēl Latvija var palīdzēt Ukrainai un tās iedzīvotājiem.