• Otrdiena, 2020. gada 11. augusts
  • Vārda diena: Liega, Olga, Zita, Zigita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atklāšanas pasākums LTV1

 

Šovakar, 8.janvārī pulksten 21:05, LTV1 būs skatāms Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atklāšanas pasākums no Latvijas Nacionālās operas, kurā svinīgās uzrunas teiks vairākas Latvijas un ārvalstu amatpersonas, kā arī skanēs klasiskā mūzika.

Ar uzrunām uzstāsies Latvijas Republikas prezidents Andris Bērziņš, Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers un Latvijas Republikas Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Koncertā skanēs īpaši komponēts Ērika Ešenvalda jaundarbs “Pēc negaisa”, Pētera Vaska Pirmais koncerts čellam un orķestrim ar solistu Ēriku Kiršfeldu un Ludviga van Bēthovena Fantāzija klavierēm, korim un orķestrim, kurā skatītāji varēs sadzirdēt Eiropas Savienības himnas “Oda priekam” melodiju. Atskaņojumā piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, pianists Reinis Zariņš, bet koncertu diriģēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

Koncerts tiks pārraidīts arī Latvijas prezidentūras tīmekļa vietnē EU2015.LV un Latvijas Radio 3 “Klasika”. Koncerta pārraide tiks translēta arī Lietuvas, Albānijas, Bulgārijas un Portugāles televīzijās sadarbībā ar Eiropas Raidorganizāciju Apvienību.