• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Latvijas Televīzija emocionālā gaisotnē rādīs ziedojumu akciju "Top Latvijas Likteņdārzs! Stāsti par vectēviem"

 

17. jūnija vakarā pulksten 19:35 LTV1 tiešraidē no ziedojumu akcijas „Top Latvijas Likteņdārzs! Stāsti par vectēviem” piedāvās sarunas pie ugunskura kopā ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem – tostarp rakstnieci Noru Ikstenu, mūziķi Valteru Pūci un komponistu Jēkabu Nīmani.

Viņiem ir katram savs stāsts par vectēvu un viņa likteni. Kāds vectēvs ir pabijis izsūtījumā, kāds ar miesīgo brāli karojis ierakumu pretējās pusēs - leģionā un Sarkanajā armijā. Tie ir cilvēki, kurus Likteņdārzā atcerēsimies arī mēs.

Neizpaliks arī dziesmas un mūzika – iezīmējot Likteņdārza plašumu, dažādās vietās savu mūziku izpildīs grupas "Laimas Muzykanti", "Klaidonis", "Colt" un "Jauno Jāņu orķestris", kā arī dziedātājs Daumants Kalniņš un ģitārists Kaspars Zemītis. LTV tiešraidi vadīs Jānis Geste un Aija Kinca.

Likteņdārzs ir unikāls, dabā veidots simbols tautas atjaunotnei un izaugsmei. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, Likteņdārzs tiek veidots par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai tās simtgadē.

Likteņdārzā apvienojas vides arhitektūra ar Daugavas dabas krāšņumu. Tā ir Likteņdārza draugu aleja, ozolu ieskautais amfiteātris, skatu terase, topošā digitālā ekspozīcija un objekts vidē “Liktens gāte”, sabiedriskā ēka un “Lielais kalns”. Katrs ir aicināts dot savu artavu, piezvanot pa ziedojumu tālruni 9000 6381 (maksa par zvanu 1.42 EUR) vai http://www.draugiem.lv/liktendarzs/ reģistrējot savu bruģakmeni.

Pirms televīzijas tiešraides pulksten 18:00 Likteņdārza amfiteātrī sāksies koncerts un par saviem vectēviem vai senčiem stāstīs Toms Grēviņš, Auškāpu dzimtas pārstāvji, Biruta Eglīte un citi. Būs iespēja baudīt Rīgas Tehniskās universitātes deju kolektīva TDA “Vektors” un pūtēju orķestra “SPO”, kā arī vīru kopas „Vilki” uzstāšanos. Koncerta apmeklētājiem būs iespēja skatīties LTV tiešraidi uz lielā ekrāna.

Savukārt no pulksten 21:30 LTV1 ēterā pieslēgsimies teātra pasaulei. Aktieris Vilis Daudziņš dalīsies ar savu vectēva stāstu, atceroties Jaunā Rīgas teātra izrādes “Vectēvs” tapšanu.

Turpinājumā pulksten 21:45 LTV1 ēterā pirmizrāde – Jaunā Rīgas teātra izrāde "Vectēvs" divos cēlienos.

"Starplauks ir zemes josla, kas atrodas starp pretinieku pozīcijām. Joslas platums ir atkarīgs no vietas topogrāfiskajām īpatnībām.  Reizēm šī josla ir tik šaura, ka var dzirdēt, kā otrā pusē sarunājas. 1945.gada ziemā Kurzemes cietoksnī bija gadījumi, kad abās ierakuma pusēs runāja latviski. Abi mani vectēvi krita. Viens – sarkanarmietis, otrs – leģionārs. Es mēģinu saprast – kāpēc?".

Izrāde saņēma 2008./2009. sezonas Spēlmaņu nakts balvu kā "Labākais latviešu autora iestudējums". Tās ierakstu atbalstīja Borisa un Ināras Teterevu Fonds raidījumu un pārraižu cikla “Teātris.zip” projekta ietvaros.

Lomās: Vilis Daudziņš
Režisors – Alvis Hermanis
Mākslinieks – Uģis Bērziņš
Teksta autors – Vilis Daudziņš.