• Otrdiena, 2020. gada 26. maijs
  • Vārda diena: Varis, Eduards, Edvards, Edvarts
  • Rīgā +7.7°C, - vējš 0m/s, 771mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Latvijas Televīzija martā svin “Panorāmas” 60. jubileju

 

Marts Latvijas Televīzijā ir “Panorāmas” jubilejas mēnesis. Aizvadītajās brīvdienās, saviesīgā gaisotnē pulcinot gan bijušos, gan esošos panorāmiešus, tika atzīmēta Latvijā vecākā ziņu raidījuma 60. jubileja.

10. martā Latvijas Televīzijā notika “Panorāmas” jubilejas raidījuma ieraksts. Sarunās ar jubilejas raidījuma vadītājiem – Sandru Zviedri un Jāni Gesti – darba interesantākos un atbildīgākos mirkļus atcerējās un pārrunāja “Panorāmas” bijušie un esošie raidījumu vadītāji, žurnālisti, redaktori un operatori. Pēc raidījuma ieraksta tā dalībnieki un viesi pulcējās uz vakara saviesīgo daļu, lai svinīgā un draudzīgā gaisotnē pārrunātu “Panorāmā” pieredzēto. Jubilejas svinības apmeklēja un kolēģus sveikt ieradās gan televīzijas leģendārie darbinieki – Jānis Dimants, Anta Rugāte, Velta Puriņa, Viktors Zemgals, Mirdza Tupiņa, Ojārs Rubenis, gan žurnālisti, kuri “Panorāmā” strādā šodien vai darbojušies vēl nesen – Gunārs Dūzis, Maija Streiča, Arnis Krauze, Ansis Bogustovs, Ilze Jaunalksne, Baiba Strautmane un citi.

Ziņu dienesta direktore Iveta Elksne atzīst: “Svētku raidījumā dzirkstīja atmiņas par Latvijas vēsturē nozīmīgiem notikumiem un atklājās emocijas, ko pat panorāmiešiem tuvākie cilvēki nezināja! Domāju, ka skatītājiem tā būs sirsnīga atkalredzēšanās ar “Panorāmas” veidotājiem!” "Panorāmas” jubileja ir īpaši nozīmīgs notikums visai Latvijas Televīzijai. “Panorāma”  ir leğendārs ziņu raidījums, skatītāju mīlēts un cienīts,” uzsver Elksne, bet LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte norāda: “Ziņu dienests ir katra mediju uzņēmuma centrālā ass. Bet “Panorāmas” gadījumā var runāt ne tikai par “Panorāmu”, bet par veselu “Panorāmas” skolu, kas ir izgājusi cauri dažādiem laikiem.” “Panorāma” ir ietekmējusi ne tikai  procesus sabiedrībā, bet arī veicinājusi izmaiņas Latvijas mediju vidē kopumā. “Varbūt pārspīlēšu, bet, ja nebūtu “Panorāmas”, iespējams, mūsu sabiedrība būtu citādāka,” uzskata Belte.

Jubilejas raidījumu varēs vērot svētdien, 18. martā, plkst. 18.20, LTV1. Savukārt īstajā dzimšanas dienā – 19. martā, plkst. 18.50 LTV1 ēterā notiks Gundara Rēdera un Sandija Semjonova veidotās dokumentālās filmas “Panorāma. Cilvēki. Laiks” pirmizrāde.  

“Panorāmas” zīmē 18. martā būs arī raidījumi “Nacionālie dārgumi. 100 g kultūras” un “Daudz laimes, jubilār!”. Plkst. 16.00 pie Zigfrīda Muktupāvela “Nacionālo dārgumu” studijā viesosies leģendārais lauku korespondents Jānis Dimants, “Panorāmas” vadītāja Laura Vonda un atbildīgā redaktore Dagnija Neimane, savukārt plkst. 17.15 raidījumā “Daudz laimes, jubilār!” pie Edgara Raginska viesosies otrs raidījuma vadītājs, viņš arī ilggadīgs “Panorāmas” redaktors un lielisks stāstnieks – Andrejs Volmārs. Par godu jubilejai, kolēģus izaicinājis arī raidījums “V. I. P.  – Veiksme. Intuīcija. Prāts.”. LTV1 ēterā, pirmdienās, plkst. 21.15 līdz 26. martam erudīciju pārbaudīs 12 “Panorāmas” žurnālisti.