• Piektdiena, 2020. gada 7. augusts
  • Vārda diena: Madars, Alfrēds, Fredis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Latvijas Televīzija nodrošinās diriģenta Zubina Metas un Izraēlas filharmoniskā orķestra koncerta pārraidi

 

Rīgā un Jūrmalā līdz 1. septembrim tiek aizvadīts festivāls “RĪGA JŪRMALA”. Tā ietvaros 25. augustā Dzintaru koncertzālē notiks Izraēlas filharmoniskā orķestra koncerts, ko diriģēs leģendārais Zubins Meta. Pie klavierēm sēdīsies mūsdienu pianisma zvaigzne Juidzja Vana. LTV1 ēterā koncerts būs vērojams 25. augustā plkst. 22.35.

Tradīcijām bagātā Izraēlas filharmoniskā orķestra, diriģēšanas meistara Zubina Metas un mūsdienu pianisma neparastākās zvaigznes sastapšanās Jūrmalā ir unikāls notikums Latvijas koncertdzīvē. Juidzjas Vanas spēlei raksturīgs tehnisks vieglums un nevaldāms spēks, secinājis laikraksts “Financial Times”. Juidzja Vana ir unikāla ar apbrīnojamu tehnisko spēles prasmi, kas ļauj viņai ar augstu emocionālo iesaisti interpretēt vissarežģītākos skaņdarbus. Zubins Meta kopā ar Izraēlas filharmonisko orķestri diriģējis tūkstošiem koncertu kopš 1969. gada. 50 gadu sadarbība noslēgsies šī gada oktobrī.

Koncertā izskanēs viens no visbiežāk atskaņotajiem Sergeja Rahmaņinova opusiem – Trešais klavierkoncerts, ko pamatoti dēvē par vienu no grūtākajiem klavierkoncertiem, kas no izpildītāja prasa nevainojamu tehniku un muzikalitāti. Skanēs arī Hektora Berlioza “Fantastiskā simfonija”, kas pāršķēla mūzikas vēsturi “pirms” un “pēc” posmos.

Iespēja Latvijas Televīzijai fiksēt un pārraidīt izcilo zvaigžņu satikšanos ir atbildīga un arī pagodinoša, jo augstākās klases mākslinieku koncertieraksti ir liela vērtība ikvienai televīzijai. Tieši pirms koncerta Jānis Holšteins-Upmanis īsā ievadā pastāstīs par māksliniekiem un to, kas izskanēs koncertā.

Koncerts LTV1 – 25. augustā plkst. 22.35, bet koncerta otrās daļas tiešraidi no plkst. 20.00 būs iespējams vērot REPLAY.lv un klasiskās mūzikas portālā medici.tv.