• Svētdiena, 2020. gada 5. jūlijs
  • Vārda diena: Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
  • Rīgā +13.6°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Latvijas Televīzija pirmo reizi tiešraidē pārraidīs EK priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera uzrunu Eiropas Parlamentā

 

Trešdien, 13. septembrī, no plkst.9.50 Latvijas Televīzija pirmo reizi tiešraidē pārraidīs Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera uzrunu Eiropas Parlamentā un debates par situāciju Eiropas Savienībā.  Šī pārraide LTV1 kanālā ilgs līdz plkst.13.00.

Pirms pieslēgšanās Eiropas Parlamenta plenārsesijai Strasbūrā Latvijas Televīzijas studijā ar nelielu priekšvārdu skatītājus uzrunās Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta žurnālists Imants Frederiks Ozols, Latvijas Radio ārzemju ziņu korespondents Uģis Lībietis, Latvijas Avīzes Politikas nodaļas žurnālists Ģirts Vikmanis, sazināsimies arī ar Latvijas Televīzijas korespondenti Briselē Ilzi Naglu.

Šonedēļ Eiropas Parlamentā Strasbūrā notiks politiski nozīmīgas debates par situāciju Eiropas Savienībā starp Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru, Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju Antonio Tajāni un deputātiem. Šāda veida uzruna un debates septembrī notiek jau tradicionāli – šī būs jau septītā reize. Tradicionāli debates sākas ar priekšsēdētāja uzrunu par pašreizējo situāciju Eiropas Savienībā un viņa stratēģisko redzējumu par turpmāko attīstību, kas pēc tam interaktīva diskusijā tiek pārrunāts ar Eiropas Parlamentu.

Šobrīd gan vēl nav oficiāli zināms, ko savā runā uzsvērs Ž.K. Junkers, un, kādas būs debašu galvenās tēmas. Tai pat laikā Eiropas lielākie mediji ir diskutējuši par potenciālām tēmām, uz kurām Eiropas Komisijas priekšsēdētājs varētu fokusēties. Tās ir - vairākas reformas, kas skar Eiropas Savienības darba tirgu, tāpat par "Brexit" ietekmi uz Eiropas Savienības budžetu, par Eiropas Savienības attiecībām ar Krieviju un Turciju, kā arī par Eiropas Ekonomisko un monetāro savienību.