• Otrdiena, 2020. gada 4. augusts
  • Vārda diena: Romāns, Romualds, Romualda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Latvijas Televīzija tiešraidē piedāvās pārraides no pasaules čempionāta vieglatlētikā

 

No piektdienas, 4. augusta, LTV7 ēterā būs vērojams viens no lielākajiem gada sarīkojumiem sportā – pasaules čempionāts vieglatlētikā, kas šoreiz notiks Londonā. Pirmā tiešraide no Londonas Olimpiskā stadiona plkst.20.50 vakarā.

Sacensības komentēs žurnālists Anatolijs Kreipāns kopā ar ekspertiem Gunti Pederu vai Gunti Zālīti.

Pasaules čempionātā piedalīsies visas planētas labākie sportisti, viņu vidū arī Latvijas atlēti. Stingri kvalifikācijas normatīvi, no mūsējiem tos izdevās izpildīt nedaudz vairāk kā desmit sportistiem. Sacensības notiks līdz 13.augustam.

Jau pirmajā dienā, 4. augustā, sāksies priekšskrējieni 100 metru sprintā vīriešiem, būs fināls 10 000 metru distancē vīriešiem un tiks izcīnītas pirmās medaļas, bet vispirms gan olimpiskajā stadionā notiks vieglatlētikas čempionāta svinīgā atklāšana.

Dienu vēlāk tiešraidi sāksim no plkst.11.50. Otrajā sacensību dienā no rīta notiks kvalifikācijas sacensības dažādos veidos, vai arī pirmās disciplīnas daudzcīņā, kā septiņcīņā sievietēm. Te startē viena no Latvijas galvenajām cerībām čempionātā Laura Ikauniece-Admidiņa. No paša rīta daudzcīņniecēm jāskrien 100 metri, tāpat arī jālec augstlēkšana. Te svarīga ne tikai vieta, bet uzrādītais rezultāts, kas dod noteiktu punktu skaitu daudzcīņā. Visai interesanta varētu būt arī kvalifikācija trīssoļlēkšanā sievietēm, tāpat arī lodes grūšanā vīriešiem.

Vakara programmā sestdien Londonā tiks sadalīti četri medaļu komplekti. Viss sāksies ar pusfināla skrējieniem 100 metros vīriešiem, bet lielais fināls būs pašā vakarā plkst.23.45 pēc Latvijas laika. Šajā vakarā arī fināls diska mešanā vīriešiem, tāllēkšanā vīriešiem un 10 000 metru distancē sievietēm.

Vislielākā interese būs par 100 metru sprintu, kas ir programmas “nagla” pirmajā sacensību nedēļā, bet varbūt arī visā čempionātā. Useins Bolts ir paziņojis, ka šīs būs viņa pēdējās sacensības karjerā un tāpēc interese par 100 metru sprintu ir vēl lielāka. Vai pasaulē ātrākais vīrs un rekordists atvadīsies no lielā sporta ar uzvaru Londonā, vai arī viņu uz atvadām pārspēs kāds cits?

Rīta cēlienā Londonā tiks sadalītas arī medaļas, jo notiks maratona skrējieni. No paša rīta vīriešiem un vēlāk arī sievietēm. Maratonā sievietēm Latvijai varētu būt pat maksimālā pārstāvniecība, normatīvu izpildījušas vairākas sportistes, tostarp Jeļena Čelnova-Prokopčuka. No rīta arī šķēpa mešana daudzcīņniecēm, un ir pamats cerēt uz ļoti labu Lauras Ikaunieces-Admidiņas rezultātu.

Nākamajā LTV7 pārraidē svētdien, 6.augustā, plkst.20.50 varēs vērot, kā tiek sadalīti vēl četri medaļu komplekti. Hronoloģiskā secībā viss sāksies ar kārtslēkšanas finālu sievietēm, vēlāk notiks lodes grūšana vīriešiem, pēc tam pēdējā disciplīna daudzcīņā sievietēm – 800 metru skrējiens un līdz ar to uzzināsim medaļnieces arī daudzcīņā. Pašā vakarā vēl notiks 100 metru fināls sievietēm. Tie gan nav vienīgie notikumi, jo ļoti nozīmīga būs arī kvalifikācija šķēpa mešanā sievietēm, te Latvijai pat vairākas dalībnieces. Tāpat tovakar pusfināli 400 metros un 800 metros vīriešiem, kā arī 110 metru barjerskrējienā.

Vieglatlētikas sacensības tiešraidē LTV7 varēs vērot arī nedēļā no 7.augusta, bet konkrētus pārraižu laikus varēs uzzināt Latvijas Televīzijas mājaslapā www.ltv.lv.

Sacensību oficiālā mājaslapa ir www.iaafworldchampionships.com.